Wpis z mikrobloga

-Żydzi sobie mieszkają w Niemczech i im dobrze, choć 70 lat temu ich tam gazowano na skalę przemysłową
-Polacy sobie spokojnie mieszkają na Ukrainie, choć jeszcze dość niedawno ich tam wyrżnięto chyba ze 100 000 w ramach politycznych czystek etnicznych
-Ukraińcy sobie normalnie pracują u nas i nikt ich nie prześladuje, choć nam wybili kupę ludzi, patrz wyżej

W cywilizowanych społeczeństwach dominuje pogląd, że nie ma co winić bieżącego pokolenia za winy dziadków czy pradziadków. Dzisiejszy 20-letni Hans z Niemiec niewiele ma wspólnego z Heinrichem z 1943 który sypał cyklon B do komory gazowej z Polakami w Auschwitz. I żaden normalny człowiek nie będzie do tego Hansa startować z łapami za winy Heinricha. Lewica się z tym poglądem też zgadzała. Hans to Hans, tego Heinricha już dawno robaki #!$%@?ły i życie trwa dalej. Nie roztrząsamy przeszłości, patrzymy w przyszłość.

Dlaczego więc ślepo idące trendami social mediów lewactwo próbuje usprawiedliwiać tragiczne zachowanie Afro-amerykanów tym, że 200 (DWIEŚCIE) lat temu panowało niewolnictwo i byli wykorzystywani? Niewolnictwa już nie ma od naprawdę bardzo dawna, a prawdziwy rasizm się zakończył mniej więcej w latach '60 XX wieku (i to naciągając, w internecie można znaleźć zdjęcia z miejsc gdzie były oznaczenia segregacji po kolorze skóry i są to najczęściej zdjęcia z lat '20 i '30). Nie #!$%@?, nie ma to sensu ani logiki. Oceniamy ich na podstawie ich bieżących czynów, a te niestety nie są powodem do dumy.

#usa #bekazlewactwa
Nigdy nie przypuszczałem, że jako osoba naprawdę daleko liberalna kiedykolwiek napisze post otagowany #bekazlewactwa. Do czego to doszło.
  • 159
@Kleki_Petra

Ooo zostałem rasista xddd dla tolerancji zrobiłem o wiele więcej niż Ty... Chyba lubisz opierać się na stsreotypach tak jak rasiści ;)

To ma wiele sensu. Bo okazuje się, że biedny biały ma gorzej wyjść z biedy niż czarny bo nie dostanie się tak łatwo na studia. Czy w walce z nierównościami nie chodziło o to, by wyrwać ludzi z biedy? ;)

Chyba pomijasz fakt, że czarni odpowiadają za więcej przestępstw
@KakaowyTaboret:

Ooo zostałem rasista xddd


Zapoznaj się z koncepcją współczesnego rasizmu, np. z "psychologii uprzedzeń" to się dowiesz, dlaczego.

To ma wiele sensu. Bo okazuje się, że biedny biały ma gorzej wyjść z biedy niż czarny bo nie dostanie się tak łatwo na studia.


Ale to brednie są, bo tak przecież nie jest.

Chyba pomijasz fakt, że czarni odpowiadają za więcej przestępstw więc nie dziwne, że policja częściej ich sprawdza.


"A
@flumpy_bread:

xD co


No gówno, w 2004 mieliśmy PKB per capita na poziomie mniejszym niż połowa średniej unijnej, a w 2018 było to 70 procent.

rozwoj gospodarczy zawdzieczamy otwarciu na zagraniczne iwestycje, czy to korpo czy produkcyjnie skladanie w fabrykach jakichs samochodow, a nie z kapitalu posiadanego przez Polakow


No ignorowanie możliwości rozwoju firm już istniejących lub nowo powstających w Polsce po 89 roku i przypisywanie zasług temu, że zalały nas
No ignorowanie możliwości rozwoju firm już istniejących lub nowo powstających w Polsce po 89 roku i przypisywanie zasług temu, że zalały nas korporacje taśmy montażowe jest zbyt daleko idącym uproszczeniem sprawy. Oczywiście, że jesteśmy montownią dla zachodu, ale nie samym Fiatem czy Oplem żyje człowiek.

Poza tym, zboczyliśmy z tematu dyskusji.


@Kleki_Petra: to jakie konkretnie polskie firmy sie rozwinely na tyle, ze ciagna gospodarke? poza CD projektem to nie widze
gospodarki
@flumpy_bread:

do "nadgonienia" brakuje jeszcze jakichs 50 lat


nadgnić =/= dogonić

to jakie konkretnie polskie firmy sie rozwinely na tyle, ze ciagna gospodarke? poza CD projektem to nie widze

gospodarki buduja MSP a ta czesc polskiej gopodarki kuleje i bedzie kulec jeszcze dlugo


Nie jestem ekonomistą, ale z tych podstaw które zapamiętałem, to gospodarki nie tworzą tylko wielkie molochy, ale też w dużej mierze mniejsze przedsiębiorstwa.
@Kleki_Petra

Nie jestem uprzedzony. Serio dla tolerancji na 99% zrobiłem więcej niż Ty ;)

Czym są brednie? Że bogaty czarny ma dodatkowe punkty za pochodzenie, a biedny biały już nie? No sprawiedliwe xD czyli powinniśmy brać pod uwagę kolor skóry a nie status ekonomiczny?

Jak rozumiem wg Ciebie jeśli policja częściej jeździ do bardziej niebezpiecznych dzielnic to siku kupa pierd? Czyli policja na Bałutach w Łodzi to rasiści bo policja częściej się
@KakaowyTaboret:

Nie jestem uprzedzony. Serio dla tolerancji na 99% zrobiłem więcej niż Ty


Wątpię.

bogaty czarny ma dodatkowe punkty za pochodzenie, a biedny biały już nie? No sprawiedliwe


Przeczytałeś już rozdział o rasizmie współczesnym, czy nie?

czyli powinniśmy brać pod uwagę kolor skóry a nie status ekonomiczny?


Gdyby to coś dało, to tak, ale niestety zwykli ludzie biorą pod uwagę kolor skóry.

Jak rozumiem wg Ciebie jeśli policja częściej jeździ do
@Kleki_Petra

Sprowadzałem czarnoskórych i Azjatów by robili wykłady dla polskiej młodzieży.

Rasizm definicja;

 «pogląd oparty na przekonaniu o nierównej wartości biologicznej, społecznej i intelektualnej ras ludzkich, łączący się z wiarą we wrodzoną wyższość jednej rasy»

Nie uważam by rasy miały różna wartość biologiczną, a jeśli gdzieś Polacy będą popełniać kilka razy więcej przestępstw na Polaka niż pozostali mieszkańcy danego kraju to w pełni zrozumiem działania policji- więc nie ma tutaj kryterium rasowego
@Antorus: Może chodzić o to, że białych jest co raz mniej i trzeba zagonić niebiałych na wyższe poziomy społeczeństwa, bo nie będzie kim sterować. Niezależnie od tego, czy ich tam nie ma ze względu na rasizm, czy cokolwiek innego. Jak się pośrednie warstwy wymienią same, to będzie przewrót i zmiana władzy, im szybciej da się wciągnąć w system mniejszości, tym lepiej dla władzy.
Inna sprawa, że jak się finansuje różne ekstremalne