Wpis z mikrobloga

-Żydzi sobie mieszkają w Niemczech i im dobrze, choć 70 lat temu ich tam gazowano na skalę przemysłową
-Polacy sobie spokojnie mieszkają na Ukrainie, choć jeszcze dość niedawno ich tam wyrżnięto chyba ze 100 000 w ramach politycznych czystek etnicznych
-Ukraińcy sobie normalnie pracują u nas i nikt ich nie prześladuje, choć nam wybili kupę ludzi, patrz wyżej

W cywilizowanych społeczeństwach dominuje pogląd, że nie ma co winić bieżącego pokolenia za winy dziadków czy pradziadków. Dzisiejszy 20-letni Hans z Niemiec niewiele ma wspólnego z Heinrichem z 1943 który sypał cyklon B do komory gazowej z Polakami w Auschwitz. I żaden normalny człowiek nie będzie do tego Hansa startować z łapami za winy Heinricha. Lewica się z tym poglądem też zgadzała. Hans to Hans, tego Heinricha już dawno robaki #!$%@?ły i życie trwa dalej. Nie roztrząsamy przeszłości, patrzymy w przyszłość.

Dlaczego więc ślepo idące trendami social mediów lewactwo próbuje usprawiedliwiać tragiczne zachowanie Afro-amerykanów tym, że 200 (DWIEŚCIE) lat temu panowało niewolnictwo i byli wykorzystywani? Niewolnictwa już nie ma od naprawdę bardzo dawna, a prawdziwy rasizm się zakończył mniej więcej w latach '60 XX wieku (i to naciągając, w internecie można znaleźć zdjęcia z miejsc gdzie były oznaczenia segregacji po kolorze skóry i są to najczęściej zdjęcia z lat '20 i '30). Nie #!$%@?, nie ma to sensu ani logiki. Oceniamy ich na podstawie ich bieżących czynów, a te niestety nie są powodem do dumy.

#usa #bekazlewactwa
Nigdy nie przypuszczałem, że jako osoba naprawdę daleko liberalna kiedykolwiek napisze post otagowany #bekazlewactwa. Do czego to doszło.
  • 159
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret:

Nie uważam by rasy miały różna wartość biologiczną, a jeśli gdzieś Polacy będą popełniać kilka razy więcej przestępstw na Polaka niż pozostali mieszkańcy danego kraju to w pełni zrozumiem działania policji- więc nie ma tutaj kryterium rasowego ;)

W co do brania pod uwagę koloru skóry- sprawdzałeś statystyki zabójstw białych przez czarnych i na odwrót? Jakie są te statystyki?

Czyli mając w dupie kolor skóry jestem rasista. Okej.


Jaki jeszcze
  • Odpowiedz
prawdziwy rasizm się zakończył mniej więcej w latach '60 XX wieku


@Antorus w przerwie od czytania westchnień nad twoim dziełem na wykopie od innych wykopków, poczytaj czasem coś co opisuje aktualny stan rzeczy w USA. Film obejrzyj jakiś, film łatwiej obejrzeć. Są ich dziesiątki, wiele z nich dotyczy sytuacji z tej, ubiegłej i poprzedniej dekady. W USA istnieją nadal organizacje, których głównym działaniem statusowym jest segregacja rasowa, ogólnie pojęty rasizm.

To jak
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret:

Trollujesz prawda? Pisałem, że nie obchodzi mnie kolor skóry :P

czarni odpowiadają za więcej przestępstw więc nie dziwne, że policja częściej ich sprawdza

Na studia prędzej się dostanie typowy czarny czy biedny biały?


Czytasz to co piszesz?

To jest słownik polskiego wydawnictwa naukowego. Przesłać Ci kasę na słownik języka polskiego?


No i co mnie to obchodzi? W tym wspaniałym słowniczku jest coś takiego:
Kleki_Petra - @KakaowyTaboret: 

 Trollujesz prawda? Pisałem, że nie obchodzi mnie k...

źródło: comment_1591604227PEP08XJ1OQuvn1G0h0lOry.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dlaczego więc ślepo idące trendami social mediów lewactwo próbuje usprawiedliwiać tragiczne zachowanie Afro-amerykanów tym, że 200 (DWIEŚCIE) lat temu panowało niewolnictwo i byli wykorzystywani?


@Antorus: W dalszym ciągu istnieją nierówności społeczne które stawiają czarnych na gorszej pozycji niż białych i ma to związek z niewolnictwem, nawet jeśli go nie ma od 200 lat.
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra

No nie obchodzi mnie kolor skóry i narodowość, ale wiem że Polacy w UK pppelniaka częściej przestępstwa niż Brytyjczycy, a przeciętny Japończyk ma wyższe IQ niż przeciętny Polak ;)

Mimo to nie uważam każdego Brytyjczyka za wzór cnót, a każdego Japończyka za geniusza ;)

Rozmawiając z Ukraińcem mam gdzieś skąd jest, ale wiem kim był Bandera ( )

Co masz do tego hasła? Wyraźnie jest napisane,
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra: tylko że czarni od długiego czasu mają możliwość wypracowywania kapitału. Wystarczy wspomnieć jaki jest rozkład ras w najbardziej kasowych sportach w USA - NBA i NFL. To samo muzyka - jaka rasa przewija się na górze?

To tak jakbyś zasiadł z dwoma znajomymi do gry w eurobusiness, a w połowie gry łaskawie zaprosił do udziału znajomego, któremu zawsze tego odmawialiście, nie dali mu nic i powiedzieli, żeby grał


@Kleki_Petra:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KakaowyTaboret:

Co masz do tego hasła? Wyraźnie jest napisane, że dotyczy ono anatomii, a najbliższym hasłem w sjp jest mózg ;)


To mam, że nie dowiem się ze słownika PWN niczego sensownego o mózgu, ale hasło tam jest. A o mózgowiu wcale.

Chcesz mnie karmić definicjami z PWN na temat rasizmu, skoro ten nie wyodrębnia rasizmu współczesnego, tradycyjnego, awersyjnego czy symbolicznego? No to jest to tak samo mądre jak posługiwanie się
  • Odpowiedz
Dlaczego więc ślepo idące trendami social mediów lewactwo próbuje usprawiedliwiać tragiczne zachowanie Afro-amerykanów tym, że 200 (DWIEŚCIE) lat temu panowało niewolnictwo i byli wykorzystywani?


@Antorus: nie śledzisz uważnie tego co się dzieje w USA. Rasizmu nie da się znieść jedną ustawą. Segregacja rasowa, która teoretycznie skończyła się 60-70 lat temu nadal zbiera swoje piętno i to jest dużo bardziej złożony proces niż nazywanie kogoś "czarnuchem".
  • Odpowiedz
@Shatter: a skąd się biorą biali prawnicy z powiatowej Polski "B" z patologicznej rodziny? Czy to znaczy, że nie ma patologii i każdy ma takie same szanse? Bądźmy poważni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@petrodolan:

tylko że czarni od długiego czasu mają możliwość wypracowywania kapitału. Wystarczy wspomnieć jaki jest rozkład ras w najbardziej kasowych sportach w USA - NBA i NFL. To samo muzyka - jaka rasa przewija się na górze?


My tak na poważnie mamy teraz dyskutować, że czarni nie mają tak źle, bo mogą NBA i rapsy?

jak sobie wyobrażasz taką grę w eurobiznes w prawdziwym życiu?


Wcale, rzuciłem tylko uproszczonym porównaniem żeby
  • Odpowiedz
@pekak: ale tworząc rasizm i podziały nakierowane w drugą stronę nie rozwiąże się problemu. Moim zdaniem należy uderzać w przyczyny a nie skutki, a już pretekst protestów i ogólnie cała narracja BLM czyli brutalność i rasizm policji jest zwyczajnie nieprawdą. Tak mówi statystyka przestępstw. Ale zgodzę się, ze sam rasizm (czy raczej uprzedzenie, bo z reguły mówimy o jakiejś miękkiej formie) występuje i ze całkowicie społeczeństwa będzie ciężko go wyplenić bo
  • Odpowiedz