Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? ale się #!$%@?łem, chciałem kupić do domu ekspres kolbowy do kawy i poszukać porady na co zwrócić uwagę ale fora o kawie to rak na poziomie elektrody. W temacie ekspres do 800zł dowiesz się tylko że cokolwiek poniżej 2000zł to dno i równie dobrze możesz zaparzyć własne gówno. Aż przypomina się pasta o latarkach
Pobierz pywc - Ja #!$%@? ale się #!$%@?łem, chciałem kupić do domu ekspres kolbowy do kawy i ...
źródło: comment_1591581704K7O6cpXXViuU3rIhFKKuhl.jpg
  • 209
@pywc: gaggia classic, tylko taka uzywana, produkowana jeszcze przed czasami kiedy przejal ja philips i przeniosl produkcje do rumunii. ew jakis stary racillio silvia. ty lepiej zacznij sie zastanawiac juz nad porzadnym mlynkiem. ja uzywam od lat cunill i moge spokojnie polecic. wiem, ze jakas polska firma to sprzedawala pod swoja marka, ale wziaz jest to koszt okolo tysiaka. ekspres uzywany kupilem moze za 400 zlotych, natomiast mlynek uzywke wyrwalem za
@pywc: Kupiłem taki ekspress rodzicom i daje radę. Jasne, można iść w górę z ceną i trochę temu ekspresowi brakuje, ale naprawdę można w nim zrobić niezłą kawę.

Jak ktoś chce to niech kupuje ekspress który będzie dawał wodę o stabilnej temperaturze, będzie miał kontrolę temperatury, standardowy filtr a nie ciśnieniowy jak w tym powyżej, itd, itp... Ale bez tych bajerów taż da radę robić dobrą kawę :-)
@pywc: Dwie opcje "Budżet Friendly".
1) Używany ekspres kapsułkowy + wieczna kapsułka - czasem i po 60 za ekspres + (50 - 150 za kapsułkę bo zależy ile ich chcesz, czy tamper itp.)
2) Używane maleństwo do espresso. Ostatnio kupiłem krupsa za 80. Robi działę kawy, robi mleko także mnie wystarczy.
chciałem kupić do domu ekspres kolbowy do kawy i poszukać porady na co zwrócić uwagę ale fora o kawie to rak na poziomie elektrody. W temacie ekspres do 800zł dowiesz się tylko że cokolwiek poniżej 2000zł to dno i równie dobrze możesz zaparzyć własne gówno.


@pywc:

zalezy do czego chcesz kupic taki ekspres... najwieksza roznica jest w systemie dotyczacym mleka.

Pozniej masz jakies dodatki, typu jaki mlynek, czy potrzebujesz sterowac cisnieniem/temperatura
@enron no już bym chyba wolał odżałować na nowy ekspres niż mieć taki z zepsutym młynkiem i jeszcze do tego osobny młynek na blacie

@nuj-ip z nożami nie mieli tylko sieka, na dodatek bardzo losowo i to jest problem bo masz pył z wielkimi grudami kawy więc młynek żarnowy to jedyny słuszny wybór. Jak masz szeroki zakres to sobie zrobisz świeżą kawę zarówno do plujki jak i ekspresu czy kawiarki. Ja od
@pywc:
Mirku kupowałem ostatnio ekspres w podobnej półce cenowej i dokładnie przeszukałem internet (możesz nawet sprawdzić bo pisałem o tym na mirko z 3 tyg temu) i wniosek jest taki: ! de longhi dedica(ten co na zdjęciu) to najlepszy ekspres w w tej cenie.

Nie patrz na ciśnienie bo to jak ocenianie aparatu fotograficznego tylko poprzez ilość megapikseli. Do zrobienia espreso ekspres używa bodajże 9barów, 15 czy 20 to maksymalna wydajność