Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skąd bierze się na wykopie popularność opinii, jakoby 30% z matury podstawowej z matematyki było poziomem ameby i wystarczyła do tego tylko karta wzorów?
Mam wrażenie, że osoby tak twierdzące
1) są z klas o profilu matematycznym
2) zdawały starsze, łatwiejsze matury
Karta wzorów jest dużym ułatwieniem, ale do tego trzeba i tak posiadać pewną wiedzę matematyczną, która z czasem wyparowuje z głowy. Słyszałem nawet wykładowcę uniwersyteckiego, który przyznał się, że zesrałby się, a nie napisał dzisiejszą maturę z matematyki.
Wprawdzie można tę wiedzę opanować, tylko że to wymaga realnego wysiłku, który zwykle będzie tylko marnotrawstwem czasu. To nie jest poziom ameby.
Rozumiem, jak ktoś wyśmiewa ludzi, dla których problemem są zwykłe rachunki, kolejność wykonywania działań, dodawanie ułamków czy liczenie średniej. Ale co przeciętnego absolwenta szkoły średniej obchodzi jakaś trygonometria?
Jeśli uważacie tak zaawansowaną matematykę jako wyznacznik wykształcenia człowieka, dlaczego nie postulujecie wprowadzenia obowiązkowych matur z języka francuskiego i łacińskiego? Znajomość języków też rozwija umysł, opóźnia starzenie mózgu i przy okazji daje wymierne korzyści, zwiększając możliwości komunikacyjne oraz dostęp do dóbr kulturowych w oryginalnym kontekście. A może uważacie, że człowiekowi wystarczy język angielski? To dlaczego nie zastosujecie tej logiki do matematyki?

#matura #licbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5edad23d812485f6842b9b95
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę

[=====================================...] 94% (220zł/235zł)
  • 108
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania byłem kompletnym debilem z matmy, nigdy nie miałem jakiś szczególnych ocen z tego przedmiotu i nie uważałem żebym ogarniał jakoś dobrze. Liczyłem się z tym, że z maturą z matmy może być różnie. Napisałem na 70%. Dziękuję i pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ziombel, ukręciłem z matmy w 2014 40%(a i tak nie pisałem do końca, bo miałem rajd w Wowie o tej h)(reszta podobnie, tylko z polaka ustnego 80%), nic się nie ucząc, przez całą średnia. To oznacza, że nic nie robiąc, opr. rzniecia w gierki, jesteś w stanie minimum klepnąć. Dopiero gdy zwolniłem się na 2 lata(bo to jedyna wydajna forma nauki) , złapałem w łapy książki z matematyką akademicką.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania trzeba być idiotą.
Jakieś 3 lata temu sprawdzałem z kolegą zadania, i co potrzeba wiedzieć, żeby je zdać. Gostek twierdził tak jak Ty.

Przerobiliśmy trzy pierwsze arkusze znalezione w necie.
Żeby dostać 50-70% wystarczy umieć czytać, bo większość zadań to:
Oblicz "costam" gdy znane jest a, b,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: bo to prawda XD Chyba, że jesteś moją koleżanką z liceum, która z wszystkich przedmiotów miała dobre oceny, POZA matmą (z fizyką jakoś dała radę). Zawsze (nawet ona) zastanawialiśmy się, czy czasem nie ma uszkodzonego mózgu, bo przecież:
1. Chodziła na zajęcia wyrównawcze w szkole
2. Chodziła na zajęcia dodatkowe u innej matematyczki w szkole
3. Ja jej pomagałam zrozumieć matmę
4. Inna dziewczyna jej pomagała
5. Ostatecznie w domu rodzeństwo
  • Odpowiedz
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania matmę podstawowa zdaly na 60-70% u mnie osoby które całe liceum cpaly, piły, wagarowaly a nawet nie zdały z klasy do klasy. Trzeba być totalnym zjebem intelektualnym żeby nie zdać, bo dużo się powtarza zawsze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: bylem zawsze trójkowym uczniem i podstawową zdałem z wynikiem 56% w 2011, zaś teraz gdyby po tych 9 latach ktos dał mi ten sam egzemplarz matury to nie sądzę bym chociaż te 20% zdobył. Ostatnio jak zobaczylem jakieś pytania maturalne to zem siem za głowę złapał
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zadania na maturze mają rózny stopień trudności. W zasadzie to 4 różne według takich kryteriów:
Wymagania konieczne: na ocenę 2
Wymagania podstawowe: na ocenę 3
Wymagania rozszerzające: na ocenę 4
Wymagania dopełniające: na ocenę
  • Odpowiedz
Słyszałem nawet wykładowcę uniwersyteckiego, który przyznał się, że zesrałby się, a nie napisał dzisiejszą maturę z matematyki.

Wprawdzie można tę wiedzę opanować


@AnonimoweMirkoWyznania: Co wykłada, malarstwo? Taniec artystyczny? Psychologie? Filozofie dla debili?
  • Odpowiedz