Wpis z mikrobloga

I znów ćwiczymy podstawy rysunku technicznego

W części pierwszej w ramach podstaw rysunku technicznego przedstawiam przykładowy sposób wymiarowania przykładowego detalu.
W części drugiej w oddzielnym odcinku postaram się zaprezentowany element przedstawić z uwzględnieniem wymiarowania i tolerowania geometrycznego GD&T.
Zapraszam: [[#130] Korpus obejmy - podstawy rysunku technicznego. Wymiarowanie. Kurs w SolidWorks 2D](https://youtu.be/4Aowk3WforM)

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inventor #catia #nx #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #rysunek #rysunektechniczny #rysujzwykopem #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu
InzynierProgramista - I znów ćwiczymy podstawy rysunku technicznego

W części pierw...

źródło: comment_1591298056inKunsLhQSlL8ysepi2gZZ.jpg

Pobierz
  • 9
@Heniak: Jasne, że zdarzają się różne ciekawe perełki, a ja sam też nie mogę zagwarantować, że się nie pomylę.
Co do kanału - staram się by było wszystko w porządku, aczkolwiek często powtarzam, że gdy tylko coś pojawi się nie tak to pisać mi, żebym mógł zareagować i poprawić.
Dlatego jak najbardziej proszę się przyglądać materiałom które publikuję i trąbić głośno gdybym coś schrzanił.
@Bolerro: Rysunek jak wiele innych, na które się trafia. W momencie pisania tego komentarza jakoś bardzo nie analizowałem tego co tu się dzieje, ale zastanawia mnie co się stało na szczególe z szerokością rowka 2,5 -0,1. Czy tam poważnie jest w górnej odchyłce minus, czy źle widzę i jest + tak jak w 99,99% takich przypadków?
Gdyby mi ktoś dał do sprawdzenia ten rysunek zapytałbym się autora o:
- co tam