Wpis z mikrobloga

@tomekgz: z pominięciem stereometrii, tj. zagadnienia piątego, to te zadania wcale nie są trudne jak na poziom rozszerzony, po prostu operują na zagadnieniach, których obecnie nie ma już w programie nauczania w liceum.

Pierwsze zadanie jest typowym rysowaniem wykresu i analizą graficzną rozwiązań. W sumie mogłoby pojawić się na współczesnej maturze.
Drugie zadanie pomimo "strasznej" elipsy jest standardową geometrią analityczną. Weź wzór na prostopadłą prostą, podstaw do równania, oblicz równanie kwadratowe.
@Hank85: A na co nam patrioci pełni zawiści do rodaków? Po co pobożni wyznawcy religii kiedy okazują się być hipokrytami bez zasad? Po co geniusze matematyczni w biednym kraju gdzie musisz stać w kolejce do lekarza ponieważ świnie przy korycie są bardziej zajęte robieniem prywatnych interesów na koszt podatnika niż np. zapewnieniem odpowiedniej liczby lekarzy- których brakuje, ludzie z perspektywami wolą wyjechać na zachód niż marnować życie na bylejakość którą sobie
@siwy92:
ok, wypowiem sie z mojego punktu widzenia

to "rodacy" nienawidza patriotow, to wynika z wielu czynnikow

Po co pobożni wyznawcy religii kiedy okazują się być hipokrytami bez zasad?

nah, religie zawsze generowaly presje. Zle interpretujesz.

Stary, geniusze matematyczni to waska specjalizacja. Oni niczego nie tworza, oni tylko obrabiaja.

Co do lekarzy, kultu doczesnosci, natury nie oszukasz. Znaczy w jaki sposob jestes w stanie przydac sie hmm, nie wiem z czym
@Hank85 świat się zmienia kapitalizm w obecnej formie tworzy narcyzów niezdolnych do podporządkowania się religii. Jak wcześniej napisałem państwowcy to najczęściej cynicy wykorzystujący mit patriotyzmu do prywatnych celów, najczęściej w żaden sposób niezwiązanych z genezą, na szczęście na świecie jest coraz mniej naiwniaków którzy się na to nabierają. Co do lekarzy nikt tu nie mówi o oszukiwaniu natury- wyeksploatowany organizm to niekoniecznie 65 rok życia, np. w Polsce po reformach policji- mamy
@siwy92: imo to wlasnie ci narcyzi sa bardziej podatni na podporzadkowanie religii, zwanej dzisiaj marketingiem. I w ich przypadku nie ma mowy o poswieceniu, ktore stanowi podstawe patriotyzmu.

Ogolnie wiedze, ze marzy Ci sie swiat bez jakichkolwiek relacji miedzyludzkich, ktore mialyby byc zastapione przez wplyw marketingowcow. Moge Cie zapewnic, ze takie postrzeganie swiata jest tylko do pewnego poziomu.
Problemem jest ilosc tak myslacych, antifiarzy i innych postepowcow.

Standardy życia są do
@Hank85 Po raz kolejny zupełnie przeistaczasz moje tezy. Ja jedynie zauważam problem jaki jest w Polsce, problem nad którym trzeba pracować u podstaw, ale jak widać nie ma woli, aby cokolwiek zmienić.

Jak spojrzysz w przeszłość to zobacz która grupa społeczna była największymi patriotami - król i arystokracja. Dlaczego? Bo oni mieli największe przywileje i w imię tej wygody wmówili chłopom, że trzeba oddawać życie z ojczyznę, za swojego pana. Liberum veto
@siwy92:
mam wrazenie, ze poslugujesz sie argumentacja sprzed rewolucji francuskiej.

Dzisiaj stoimy przed innym wyzwaniem, przynajmniej ja to tak interpretuje, przeszlismy przez opcje wg. ktorej wszyscy powinnismy sie poddac inzynierii spolecznej, jako ze nasze dzialania "instynktowne", ktore prowadza nas czesto za reke czesto sa zrodlem bolu i cierpienia.
Ta opcja sie nie sprawdzila, bo Chinczycy to swietnie wykorzystuja, poniewaz ich system to zakaumflowana kalka systemu sredniowiecznego, tyle, ze nad najwyzszym nic
@Hank85 moim zdaniem cały czas byliśmy i jesteśmy poddawani inżynierii społecznej zmienia się tylko skala w momencie kiedy pojawiły się narzędzia do lepszego przepływu informacji. Przykład: religia (polska). Moderowanie przekazu medialnego i ukierunkowanie edukacji (USA). Inżynieria społeczna w twardym wydaniu gdzie nie ma miejsca na wolną wolę a jedynie stajesz się trybikiem w maszynie, prawa człowieka stają się kwestią drugorzędną (chiny). W czasach szybkiego przepływu informacji bez odpowiednio wyedukowanego społeczeństwa bardzo łatwo