Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@tomekgz: Wydaje mi się że ttlko całka byłaby problemem dla przeciętnego maturzysty, szczególnie że w liceum uczy się pod maturę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomekgz: mało kreatywne te zadania i takie na siłę łączenie działów, bez większego sensu.
Na przykład zadanie 4 - lepiej to po prostu rozbić na dwa zadania, jedno sprawdzające umiejętność policzenia całki oznaczonej, a drugie znajomość probabilistyki.
Zamiast tego trzeba się głowić jak oceniać kogoś kto dobrze policzył całkę, ale źle obliczył prawdopodobieństwo i vice versa.
  • Odpowiedz
Niezłe jest to, jak organ nieużywany zanika. Gdy zdawałem maturę z matmy rozpykiwalem takie zadania na luzie (miałem 5 z rozszerzonej). Teraz po 20 latach nie wiem nawet jak bym się miał za nie zabrać...
  • Odpowiedz
  • 1
@tomekgz to napisz sobie maturę rozszerzoną w tym roku, tam zadnaia głównie opierają się na:

Dorysuj sobie tu prosta, z tego wierzchołka poprowadź dwusieczną, a z drugiego wysokości i wychodzi ci dowód

Albo:
  • Odpowiedz
@tomekgz: Przecież obecnie matura jest bardziej sensowna - więcej zadań, które sprawdzają szerszą wiedzę. Połowa komentujących tutaj wyznają filozofię „kiedyś to było” XD #!$%@? z tym że w poprzednim wieku na maturach można było ściągać i wyniki były strasznie obiektywne...
  • Odpowiedz
@matwes: Przez 3 lata odkąd pracuję jako programista nie miałem potrzeby użycia bardziej zaawansowanej matematyki od prostego potęgowania. Jedynie znajomość operacji na wektorach mi się przydały podczas hobbystycznego skrobania gierki w Unity, jednak to było zastosowanie narzędzia matematycznego, a nie obliczanie czegokolwiek.
  • Odpowiedz
@tomekgz: Nie chce mi się każdego wołać, ale do wiadomej części komentujących mam tylko jeden komunikat: ok, boomers ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takie kwiczenie KURRR KIEDYŚ TO BYŁO, tylko że kiedyś matematyka na maturze była nieobowiązkowa to raz. Dwa to że dzisiaj jest matura podstawowa i rozszerzona i o ile obowiązkowa podstawa jest łatwa (co chyba oczywiste skoro to ma być dla wszystkich), tak rozszerzenie nie
  • Odpowiedz