Wpis z mikrobloga

@tomekgz: Tak to powinno mniej-więcej wyglądać na podstawowej maturze (no może ciut prościej). Wbrew aktualnie powszechnej opinii matura nie powinna być osiągalna dla pierwszej-lepszej osoby bez zrozumienia matematyki, która jest podstawą działania każdej dziedziny życia.
Oczywiście program nauczania też powinien zwiększyć ilość godzin matematyki w ciągu tygodnia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomekgz: @piczu: Aktualnie w programie nie ma elipsy i chyba całek też nie. Ale wydaje mi się że każdy na rozszerzeniu by te zadanka teraz ogarnął. Ja na mat fizie miałem 10h matmy w tygodniu plus 90% z rozszerzenia :p

ale gowno dla jajoglowych matematykow informatykow kucow z wykopu, co to sie tasuja pod matme jakby byla dzielem boskim. tfu na nich

@ejakulat_w_mordzie: Oczywiście że matematyka
  • Odpowiedz
@Gavilar: sam po sobie wiem, że zdając rozszerzenie około 10 lat temu na blisko 90%, to z tymi zadaniami pewnie ledwo bym zdał, albo maks 50%. Te nowe matury są bardzo schematyczne..
  • Odpowiedz
oczywiście czas na całość 30 minut i wszystko napisać na kartce


@matwes: ja uważam, że kandydat na programistę powinien na rozmowie zjeść żywego skorpiona, rozwiązać problem głodu na świecie w mniej niż 1 zdaniu oraz odpowiedzieć na 100 takich pytań w 10 sekund oraz na godzinę przed tym jak zostaną zadane
  • Odpowiedz
No i po co to wszystko skoro każdy zżynał na potęge a czasem dochodziło do takich absurdów, że nauczyciele potrafili pomagać przy zadaniach? Już nie mówiąc o tym co już tutaj wspomniano, to jest wiedza tak absurdalnie nieprzydatna że się we łbie nie mieści, podobna sytuacja jest obecnie z analizą wiersza na poziomie podstawowego polskiego, nie dość że zniechęca to większość uczniów to nie znam zawodów poza polonistami, które musiałyby z czegoś
  • Odpowiedz
@tomekgz: W tych zadaniach dostrzegam sadyzm tych, którzy je przygotowywali. Liczenie jakichś danych do zadania, żeby je potem użyć i sprawdzić z kolejną nierównością... Może zadania 2 i 5 są ciekawe, ale też bez fajerwerków.
  • Odpowiedz
@tomekgz: co do tego zadanka z żoną myjącą naczynia - przecież to jest już przeciw mężowi, jak żona myje to następnego dnia mąż, a jak mąż myje to następnego dnia żona albo mąż, tak średnio uczciwe :<
  • Odpowiedz