Wpis z mikrobloga

Cały ten magiczny ekosystem #apple jest dla zwykłych zjadaczy chleba którzy przeglądają multimedia, yt ewentualnie jakaś mała gierka? Czy ten mac oraz #iphone to bardziej przydaję się dla osób bardziej zamożnych do pracy typu jakaś grafika czy programowanie
  • 15
@Herato: No to wyłączając profesjonalne zastosowania:
- natywna synchronizacja aplikacji codziennego użytku (notatki, remindery, kalendarz)
- obsługa wiadomości - sms/imessage na obu urządzeniach symultanicznie
- zdjęcia w chmurze i w aplikacji Photos
- schowek w chmurze (kopiujesz coś na jednym urządzeniu - wklejasz w drugim)

Wiem, że wszystko to co wymieniłem wyżej jest do ogarnięcia na Androidzie/Windowsie, ale właśnie zawsze na jednym z tych urządzeń musi być doinstalowany dodatkowy soft co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Herato: Pewnie jakieś głupie ograniczenia znajdziesz w iPhonie jeśli masz większe wymagania. Do niedawna w androidzie mogłeś nagrywać rozmowy, chociaż z tego się wycofują to w iPhonie o tym zapomnij.Podobno nie zainstalujesz też np programu Kodi w normalny sposób jak się używa. Jakieś sztuczki trzeba robić
@Herato: przy zwykłym uzytkowaniu bardzo przydatne jest kopiuj/wklej pomiędzy urządzeniami, airdrop (przesyłanie stron internetowych z telefonu na komputer, zdjęć), odpowiadanie na wiadomości na komputrze, face time na komputerze, odbieranie połączeń na komputerze, notatki i powiadomienia synchronizujące się pomiędzy urządzeniami, zdjęcia w chmurze. te rzeczy są systemowo w apple; android/windows wymaga dodatkowych aplikacji, często third-party, czyli ryzyko bezpieczeństwa danych i działa gorzej/wolniej
@Herato: jak dla mnie to mac jest bardziej do zastosowań profesjonalnych, chociaż ja sam bym do zastosowania profesjonalnego tego systemu nie używał (może dlatego że sam pracuje na word, excel). Dla przykładu kopiuj wklej z urządzenia na urządzenie użyjesz 2x w tygodniu, odpowiedzieć możęsz tylko na smsy a na wiadomosci z messengera juz nie bardzo (chyba ze przez przeglądarke). Przewinąć filmu nie przewiniesz na netflixie touchbarem, netflixa nie obejrzesz gdy nie
@Herato: jedna z lepszych funkcji to możliwość odebrania telefonu na macu. Nie musisz wstawać od kompa i szukać telefonu tylko dzwoni Ci na wszystkich urządzeniach sparowanych z FaceTime. Z smsami jest tak samo.
@Herato: Według mnie ten ekosystem to bardzo fajna sprawa, wiadomo że profesjonaliści będą wykorzystywać go bardziej niż mniej wymagające osoby, ale no dużo funkcji używam na codzień, rozmowa przez laptopa, zdjęcia które automatycznie Ci sie wyświetlają w galerii w laptopie, pisanie notatek, kopiowanie rzeczy z maca na tel i odwrotnie, airdrop, wiadomosci sms, pęk kluczy itd itd. Nie są to rzeczy niezbędne ale sprawiają że zajebiście użytkuje się ten sprzęt na