Wpis z mikrobloga

@dybligliniaczek: tu problem jest kompleksowy, bo poza używaniem myszki kilkanaście godzin dziennie w grę wchodzi też nadwyrężanie nadgarstka podczas gry na basie i obciążenia podczas agresywnej jazdy po wertepach rowerem. Ale poszukam tych ćwiczeń.
@Kamokamo: idź do lekarza. Sprawdzi Ci prądem jak reagują palce. U mnie tylko 1 zareagował, w sensie ruszył się po podaniu dawki prądu. Cała dłoń mi non stop drętwieje i wymagana jest operacja. Najlepiej endoskopowo ale terminy takie ze szkoda gadać. Prywatnie ok 4k kosztuje
@Kamokamo: Też pracuję w IT, gram na basie i jeżdżę rowerem. Rok temu bujałem się kilka miesięcy z zespołem de Quervaina https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_de_Quervaina W moim przypadku długofalowo pomogło... zamienienie miejscami laptopa z monitorem, żebym miał miejsce na opierania całego przedramienia na biurku podczas trzymania ręki na myszce.

Co do basu: odczuwasz jakiś dyskomfort podczas gry jakąś konkretną techniką? W większości sytuacji prawa łapa nie powinna być jakoś super spięta czy wygięta. Może