Wpis z mikrobloga

@dzangyl: ja bym mieszkała. Za free masaże, do tego oszczędni, własne warzywka jakieś, skupują tanio naturalne jedzenie. Nie lubię jesc za często mięsa, więc akurat raz na pół roku mogłabym kotleta zjeść u cioci albo w restauracji. Naprawdę spoko. Tylko ten dzidziuś, sama mam dziecko i wiem, ze potrafi być głośne i ciekawskie, przeszkadzaloby mi trochę.
  • Odpowiedz
@kepak: > Ja bym się bał że mnie wywalą jak kupie sobie kilka plasterków szynki.

Pewnie by tak było, bo ewidentnie szukają wege lokatora. Ich prawo zresztą, niech żyją jak chcą i jak chcą sobie dobierają współlokatorów.
  • Odpowiedz
@ediz4:
- płyn do mycia naczyń - sok z cytryny, ocet jabłkowy, sól, soda oczyszczona, kwasek cytrynowy etc.
- sprzątanie - 90% rzeczy posprzątasz mydłem marsylskim, które przy odrobinie umiejętności wykonasz sam
- są toalety odzyskujące wodę z umywalki - popularne m.in. w Japonii
- żarcie ze śmietnika to nie jest gnijący syf, po którym latają muchy. Widziałem jak wyglądaja te śmietniki, do których trafia towar z marketów i nie różni
  • Odpowiedz
@aegypius: A przeczytałeś ten post?

Myjemy naczynia wodą bez płynu i tą samą wodą podlewamy grządki.....


- sprzątanie - 90% rzeczy posprzątasz mydłem marsylskim, które przy odrobinie umiejętności wykonasz sam....

No tak - z pewnością doczyścisz przypalenia na maszynce mydłem. Zapewne tak samo wyczyścisz sedes. I w piwnicy jeszcze fabryka tego mydła.

- są toalety odzyskujące wodę z umywalki - popularne m.in. w Japonii....

I co w związku z tym? Twierdzisz
  • Odpowiedz
@dzangyl: ja bym mieszkała. Lepsze to niż smutni współlokatorowie, z którymi słowa nie zamienisz przez cały rok (przerabiałam na własnej skórze). A po slacku sama bym sobie chętnie pochodziła ( ͡° ͜ʖ ͡°) okolica i ogródek też brzmią super.
  • Odpowiedz
@moria wszystko super i życzę im jak najlepiej, ale podlewanie roślin pomyjami to jakieś horrendum.

@aegypius jeżeli myją octem, soda i mydłem - którymi elegancko da się doczyścić wiekszosc zabrudzeń - a potem rozlewają to po grządkach to z ekologią nie mają w tym temacie wiele wspólnego.
  • Odpowiedz
I skupowanie jedzenia - nie wiem, możliwe że w ramach zero-waste mają jakieś grupy gdzie kupują jedzenie na granicy terminów ważności?


@613_07: nie napisała „skupowanie” tylko „skipowanie”, czytaj uważnie :-)
Od angielskiego „skip” czyli potocznie duży komercyjny śmietnik np. przy supermarkecie czy sklepie. Zbierają produkty które wyrzuca komercja, bo skończył się termin ważności albo opakowanie było uszkodzone itp. Dość popularne wśród hipisów.
  • Odpowiedz
@moria "nawet sobie nie wyobrażam jak tam z kibla musi #!$%@?ć przy wegańskiej diecie."

no właśnie mniej #!$%@? . Jedną z pierwszych różnic , które poczujesz po przejściu na dietę vege /vegan po około 10 dniach jest mniejszy smród po kupsztalu oraz łatwość wypróżniania się.
  • Odpowiedz
@odidouo1:

Ludzie sobie żyją tak, jak chcą, dbają o przyrodę, nie robią nikomu krzywdy, są szczęśliwi, ale zawsze się znajdzie ktoś, kto ich krytykuje, bo żyją inaczej niż on.

Manson Family też żyła jak chciała, dbała o przyrodę, była szczęśliwa i (do pewnego momentu) nie robiła nikomu krzywdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście to śmieszking, niech sobie żyją jak chcą, życzę im wszystkiego dobrego. Przynajmniej dopóki nie
  • Odpowiedz
@basterkiton Błonnik jak najbardziej, warzywa, brak laktozy, tłuszczy nasyconych, stały, duży objętościowo pokarm= zdrowa kupa. Piję do roślinnych zamienników białka. Niepełnowartościowych biorąc za wzorzec owoalbuminę. Słabo przyswajalnego i nieodpowiadającego całkowicie zapotrzebowaniu na aminokwasy ; Ok. 50% pokrycia vs >95% dla odzwierzęcego odpowiednika. Zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne nie maleje, a niektórych jest za mało w białku roślin, innych za dużo. Ta nadmiarowa podaż wynikła z nieodpowiedniego stosunku aminokwasów zalega w jelitach i jest
  • Odpowiedz
@janiszewski152: WTF że ktoś może mieć problem z tego że ktoś ma inne zdanie i kręci bękę z czegoś co jest dla niego zabawne...

@oficjalniemartwa: Dlaczego zakładasz że widzę problem? Ot wrzuciłem jako ciekawostkę, bo odbiega to znacząco od mojego stylu życia i wydało mi się zabawne :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dzangyl: żyją po swojemu, szukają ludzi podobnych do nich, mówią prosto z mostu jakie są u nich zasady. Nie wiem w czym problem xD
  • Odpowiedz