Wpis z mikrobloga

Jeden z najgorszych dni od dawien dawna. Kilka rzeczy z życia się złożyło na to że dzisiaj czułem się fatalnie, na tyle że chciałem ominąć trening, do tego czułem się zmęczony, obolały, dawno nie robiłem deloadu, więc...

NI #!$%@?! Palec i główka to szkolna wymówka, nie będzie mi moje samopoczucie danego dnia dyktowało czy trening robię czy nie. Tyle gadam o tym #!$%@?, więc żenujące by było gdybym sam nie #!$%@?ł, tylko gadał... jak to robi większość "strength coach-ów" jednocześnie brak wyników usprawiedliwiając słabą genetyką, kontuzją albo #!$%@? złym ułożeniem gwiazd...

Dzisiaj upper body. Bez nagrania.

Floor press medium grip (odległość kciuka od gładkiej części gryfu), fatalnie szło, łapy nie zregenerowane, sztanga wyjątkowo ciężka w łapach już na rozgrzewkowych seriach. Udało się jednak dojść do 207,5kg czyli 2,5kg PR przy tym chwycie i technice (czyli całkowicie bez "oszukiwania" pomocy nóg, i z rozluźnieniem tricepsów na podłodze"

Kolejne ćwiczenie to seated ohp 3RM... ale wiadomo wszystko poza 1RM jest nudne i #!$%@?... więc stwierdziłem #!$%@?ć 3RM robię 1RM. No i przeżyłem szok i poprawiłem sobie humor na resztę dnia :P Poszedł rekord, 157,5kg x 1 i to tak niesamowicie łatwo, że kolejne 5-10kg bym mógł dodać :P Kiedyś najwięcej zrobiłem 155kg i to jako pierwsze ćwiczenie :P... A tutaj po 1RM w floor press... walnałem rekord w seated ohp i to tak łatwy że musiałem 3 razy liczyć ciężar na sztandze bo mi się wierzyć nie chciało :P

Cały trening
Floor press medium grip 1RM 180x1 200x1 207,5kg x1
OHP seated 1RM - 110x1 130x1 150x1 157,5kg x 1
Low pulley rows 4x15
Wide lat pull down 4x10
Triceps rope pushdown 5x10
Hammer curls 4x8
DB side raise 3x15

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 8
mam takie pytanko na luzie, jak floor pressy robisz z takimi byczymi rozmiarami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JanDzbanPL: To znaczy? Normalnie robię heh tyle że to właściwie full rom jest dla mnie, do klatki paru cm tylko brakuje.
mogę potwierdzić, że po dojściu do ściany i depresji treningowej dodając jeszcze więcej przebijam teraz kolejne rekordy i wszystko zaczęło się poprawiać. Proszę słuchać pana XXL.


@biamiVajs: Ale z tym trzeba uważać :) To znaczy heh, każdy zna przykład amatora który robi 54624 serii w tygodniu, a wyników, efektów brak :P

Na początku trzeba opanować intensywność, zrozumieć co to jest prawdziwy ciężki trening i ciężkie serie. I tutaj wiele osób przeżyje
@IntruderXXL: u mnie podobnie, prywatne sprawy + obcięcie kcal bo mi ciężko skarpety było ubrać.. Zawsze się łapię w tę pułapkę że chcę na uciętym żarciu chociaż utrzymać swoją strefę ciężarów roboczych :)
bo mi ciężko skarpety było ubrać..


@chuckmls: To to może być łatwe? Arcytrudne zadanie dla mnie za każdym razem, ciekawe dlaczego :P

Zawsze się łapię w tę pułapkę że chcę na uciętym żarciu chociaż utrzymać swoją strefę ciężarów roboczych :)


Kurczę deficit rzecz mi całkowicie obca, o czym chyba pisać nie muszę, bo to widać :P W każdym razie trening na deficycie to też coś zupełnie innego.