Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78

Na TopGar wjechał dziś nowy film. Zapraszam do wykopywania znaleziska Jak zrobić TIRAMISU - prosty przepis krok po kroku na niesamowity włoski deser

Jest to odświeżona wersja przepisu sprzed dwóch lat w formie pisanej. Jednego z moich najpopularniejszych przepisów w ogóle. Mam nadzieję, że przynajmniej część z Was zainspiruje do przygotowania własnego Tiramisu :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
MG78

#pieczzwykopem #gotujzwykopem
MG78 - #kuchniamg78

Na TopGar wjechał dziś nowy film. Zapraszam do wykopywania zna...

źródło: comment_1590482323OWqw9P6Z2Ahn3mJzbfdDKc.jpg

Pobierz

Czy robiłeś kiedyś Tiramisu?

  • TAK 24.8% (958)
  • NIE ale chcę spróbowac 36.0% (1392)
  • NIE i nie zamierzam 39.2% (1517)

Oddanych głosów: 3867

  • 62
  • Odpowiedz
mam uraz do robienia wszelkich ciast a tiramisu w szczególności po tym jak moja (tfu) była sprzed kilkunastu lat, po tym jak #!$%@?łem sie nad nim jak głupi, uważałem jak jeszcze głupszy żeby mu sie nic nie stało podczas transportu i jak jeszcze większy debil z uśmiechem na ustach jej je wręczałem na urodziny tylko po to żeby usłyszeć

  • Odpowiedz
@MG78: Zabrakło soli w przepisie.
Jak posypiesz kakao przed wstawieniem do lodówki, to tiramisu nie przejdzie "aromatem lodówki".
  • Odpowiedz
@MG78 akurat miałem dla mamy robić! Już się za to zabieram.
Spoko, że mówisz o takich rzeczach jak umycie łopatek przed ubijaniem białek. Ogólnie mógłbyś więcej o takich rzeczach mówić, bo przyznam, że kiedyś jak zaczynałem coś gotować/przyrządzać to takich niuansów nie znałem i w przepisie tego nie było. Ja bym poszedł jeszcze dalej i nie rozdzielał jajek nad miską gdzie mamy białka, bo np jak nam się ostatnie jajko rozwali przy
  • Odpowiedz
@MG78: Nie lubię kawy pod żadną postacią, dlatego nie zanosi się, żebym kiedykolwiek próbowała je robić.
Chyba, że by kawę zastąpić czekoladą/kakaem, no ale to już wtedy nie będzie tiramisu, tylko jakiś inny placek. xD
  • Odpowiedz