Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomocy!

TLDR; Cross dla nooba, max 3500zł, nie bijcie.

Przyszedł na mnie czas, żeby kupić rower.
Jestem totalnym noobem rowerowym. Potrzebuję czegoś do wypadów w okoliczne lasy, trochę jazdy w terenie, ale też z możliwością dojechania 30-40km po asfalcie bez psioczenia na zbyt szerokie opony. Chciałbym po prostu po robocie móc sobie na rower wsiąść i #!$%@?ć po okolicznych leśnych ścieżkach.
Przeanalizowałem artykuły i poczytałem trochę wzajemnego obrzucania się kupą na forach rowerowych. Porównałem sobie moje potrzeby i zapoznałem się z określeniami takimi jak MTB/Cross/Gravel/Trekking.
Uznałem, że najsensowniejszą opcją dla mnie będzie jakiś racjonalny cenowo kross.

Szukam czegoś na akceptowalnym osprzęcie, koniecznie nowego, oczywiście niezawodnego i dającego sporo satysfakcji z jazdy.

Oczywiście przed ostatecznym wyborem będę objeżdżał okoliczne sklepy rowerowe w #poznan, żeby przymierzyć i się upewnić, że to dla mnie.
Z racji zaangażowania w tematy outdoorowe prawdopodobnie w przyszłości będę go jakoś chciał osakwić, ale to raczej plan na 2021.

Jeśli to istotne - kondycję w miarę mam, 180cm wzrostu, 90 kilo żywej wagi.

Zdjęcie z zakresu mojego hobby dla atencji.

#rower #cokupic #turystyka
Afrati - Mireczki, pomocy! 

TLDR; Cross dla nooba, max 3500zł, nie bijcie.

Przy...

źródło: comment_1590385435aAd9x4uC0am0AZRKb1QbZp.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hansen: Trans 11 to jakieś nieporozumienie, przerzutka xt w turystyku?
700 zł tańszy Trans 9 na deore prawdopodobnie lepiej sprawdzi się w takiej jeździe, będzie trwalszy, tańszy w naprawie.
Przecież XT to osprzęt sportowy, to tak jakby założyć alufelgi i opony niskoprofilowe do kombajnu: droższe, a gorsze w użytkowaniu w tym przypadku.
  • Odpowiedz
  • 0
@bibsz w tym Northtec i Orkanie który wrzuciłem są powietrzne, więc już całkiem nieźle. W tej Meridzie zwykła sprężyna, nie wiem skąd taki zachwyt nad nią.
  • Odpowiedz
@klark: ja akurat uważam ze sprężyna może być równie fajna co powietrze - jeśli oczywiście jest dopasowana do wagi - ale w amortyzatorze ważne jest IMO to by pracował płynnie i gładko - tzn wybierał liście. Np stare bombery mimo ze sprężynowe pracowały wręcz jedwabiście.
No ale to jest kwestia anody, ślizgów uszczelek, smarowania, spasowania, dokładność wykonania, materiałów itd. Po prostu tanie widelce sa tępe ze swej natury niezależnie czy sprężona
  • Odpowiedz
@klark: pewnie tak - z resztą teraz chyba juz nawet nie ma dobrych sprężynowców. Mimo wszystko masa była większa no i problemy z dopasowaniem do wagi użytkownika.
Może w DH sie jeszcze stosuje bo sprężyny są bardziej liniowe w dzianiu i pozwalają efektywniej wykorzystać dostępny skok. Powietrze jest bardziej progresywne.
  • Odpowiedz
Daj pan spokój z mtb skoro planowałbyś sakwy. Jeżeli będziesz unikał jazdy po kamieniach typu tłuczeń na torowisku, czy #!$%@? korzeniach to nie am sensu brać mtb. Tylko crossowy lub Gravel. Mam Kross R3 i gravela od PlanetX i guuurwa niebo a ziemia. Nie jeżdże krossem bo przyjemniej mi tym drugim xd.
Gravela może być Ci raczej ciężko trafić na dobrym osprzęcie w tych pieniądzach. Wiec lepiej jakiś sprawdzony, dobrze wyposażony crossowy.
  • Odpowiedz
@bibsz: @klark: @PiterCK: OK, kwestia powietrznego amortyzatora to kolejny kamyczek wiedzy.
Jak na razie moim faworytem jest Caledon DB DR od NORTHTECa. Znalazłem jakąś recenzję na portalu tematycznym i była dość entuzjastyczna, więc poszukam w okolicy możliwości przejechania się na nim i przy okazji porównania z jakimiś innymi konstrukcjami.

Orkana 9M widzę wszędzie w okolicach 4kzł, a nie ukrywam, że te 500-700zł robi w tym przypadku różnicę. Czy warto
  • Odpowiedz
P.S. W Gravelu mam karbonowy widelec z przodu i idzie przeżyć bez amortyzatora. To się wszystko gdzieś amortyzuje. No i nie #!$%@? po muldach oraz innych #!$%@? do porzygu xD Szerokość opon robi diametralną różnicę w jeździe i odczuciu ociężałości roweru.

No i waga! Cross jakies 14kg a gravel 11kg...

Znajomy też szykował się an MTB, wytłumaczyłem mu co trzeba, wziął jakiś crossowy na wąskich oponach i chłop zadowolony bo płynie sobie
  • Odpowiedz
@Afrati Sam chce kupić rower z Decathlonu. Póki co przez obecną sytuację tych rowerów nie ma. Gadałem z pracownikiem i póki co to podobno połowa czerwca, koniec czerwca mają już coś mieć
  • Odpowiedz
@abracadaver: @bibsz: @velomapa: @Hansen: @SuperBasshunters: @Dupazbita: @Lukki: @Litosciwy_Dyktator: @PiterCK: @mroczne_knowania: @kruqo:

Wołam Was, cni Panowie, bo wczoraj kupiłem rower, więc uznałem, że może Was zainteresować wynik moich poszukiwań i wyborów.

Celowałem w Caledon DB DR od Northteca i pewnie na nim by sie skończyło, ale sklep producenta dał mi znać, że "no jakoś w połowie czerwca chyba będą", i to jeszcze
Afrati - @abracadaver: @bibsz: @velomapa: @Hansen: @SuperBasshunters: @Dupazbita: @Lu...

źródło: comment_1590647983y4M40kqyHWzvfYUcjtlMbF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Afrati w noim Viperze prawie od razu zmieniłem amor na powietrzny Suntoura ale teraz założył bym RS Paragon gdybym zmieniał drugi raz... z tego Gianta też będziesz zadowolony.
  • Odpowiedz