Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomocy!

TLDR; Cross dla nooba, max 3500zł, nie bijcie.

Przyszedł na mnie czas, żeby kupić rower.
Jestem totalnym noobem rowerowym. Potrzebuję czegoś do wypadów w okoliczne lasy, trochę jazdy w terenie, ale też z możliwością dojechania 30-40km po asfalcie bez psioczenia na zbyt szerokie opony. Chciałbym po prostu po robocie móc sobie na rower wsiąść i #!$%@?ć po okolicznych leśnych ścieżkach.
Przeanalizowałem artykuły i poczytałem trochę wzajemnego obrzucania się kupą na forach rowerowych. Porównałem sobie moje potrzeby i zapoznałem się z określeniami takimi jak MTB/Cross/Gravel/Trekking.
Uznałem, że najsensowniejszą opcją dla mnie będzie jakiś racjonalny cenowo kross.

Szukam czegoś na akceptowalnym osprzęcie, koniecznie nowego, oczywiście niezawodnego i dającego sporo satysfakcji z jazdy.

Oczywiście przed ostatecznym wyborem będę objeżdżał okoliczne sklepy rowerowe w #poznan, żeby przymierzyć i się upewnić, że to dla mnie.
Z racji zaangażowania w tematy outdoorowe prawdopodobnie w przyszłości będę go jakoś chciał osakwić, ale to raczej plan na 2021.

Jeśli to istotne - kondycję w miarę mam, 180cm wzrostu, 90 kilo żywej wagi.

Zdjęcie z zakresu mojego hobby dla atencji.

#rower #cokupic #turystyka
Pobierz Afrati - Mireczki, pomocy! 

TLDR; Cross dla nooba, max 3500zł, nie bijcie.

Przy...
źródło: comment_1590385435aAd9x4uC0am0AZRKb1QbZp.jpg
  • 46
@Afrati: Cieszę się, że mogłem pomóc :) Pamiętaj, że w oponach jest mleczko, pod koniec sezonu trzeba będzie albo zeskrobać i nalać od nowa na wiosnę, albo dolać na wiosnę. BTW w Lidlu kupiłem fajną pompkę stacjonarną za 40zł którą można dobić opony do 5 bar w tym modelu co mamy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Afrati: system antykradzieżowy: trzymam rower w domu, a na wyjazdy albo nie biorę nic, rower cały czas jest przy mnie, albo cieniutkie, lekkie zapięcie. I rower również cały czas mam na widoku.
Wychodzę z założenia, że jakby ktoś chciał ukraść rower to ukradnie łatwo cokolwiek byś nie założył, no może ulock troszkę (tylko troszkę) wydłuży ten proces.
Natomiast cienka linka daje to, że przypadkowa osoba sobie nie weźmie widząc stojący rower.
@SuperBasshunters: Yup, mleczko miałem uzupełniane przed wyjazdem z salonu i dostałem prikaz, żeby dolewać raz w sezonie. Opony napompowali mi na ok 3,5 bara, zakładam, że to jakaś optymalna wartość ;)

@PiterCK: Nie sposób się nie zgodzić. W takim razie dalej się pozastanawiam, a potem kupię pewnie jakąś nieciężką linkę stalową...
@Afrati: Gratulacje zakupu. Od siebie dodam ze buty i pedały spd robią mega różnice w jeździe. Długo się przekonywałem do tego tematu i niedawno udało mi się w końcu kupić pedały shimano 520 i buty i powiem Ci że kosmos - zupełnie inne wrażenia z jazdy - na plus oczywiście. A co do blokady to ulocki robią tez w wersji wąskiej jeżeli przerażają cie rozmiary. Czy u lock czy łańcuch niewiele