Wpis z mikrobloga

Chyba mamy pierwszego plantatora :D To, że praca nie wymaga kwalifikacji to nie oznacza, że można poniżać pracownika i płacić mu grosze. Za granicą 50 na godzinę jest całkiem realne i o dziwo znajdują się ludzie, którzy specjalnie wyjeżdżają na zbiory.


@Antybristler: Jesteś wolnorynkowcem czy socjalistą?
  • Odpowiedz
Chyba mamy pierwszego plantatora :D To, że praca nie wymaga kwalifikacji to nie oznacza, że można poniżać pracownika i płacić mu grosze. Za granicą 50 na godzinę jest całkiem realne i o dziwo znajdują się ludzie, którzy specjalnie wyjeżdżają na zbiory.


@Antybristler: no to jedź za granicę. Nie widzisz różnicy między polską gospodarką, a niemiecka? Debile wiecznie porównujący zarobki zachodnie do naszych powinni sobie zdać sprawę z tego, że nie
  • Odpowiedz
@doomer-2020: Chodzi o to, ze za ciężka pracę fizyczną ktoś płaci mniej niż za siedzenie przy biurku bez specjalnych umiejętności. Nie uważasz, że to trochę śmieszne?
  • Odpowiedz
@kocia_mordka te stawki to stawki max, to robota na akord i tyle wyciągają w takich miejscach stare baby co zbierają tak jakby przez całe życie nic innego nie robiły. Młody, nowy pracownik zarabia ~50% tego. Widziałam naocznie
  • Odpowiedz
@kocia_mordka: za tyle dniówki to ja mam w c--j roboty do oddania, zwłaszcza że sezon nad Bałtykiem w tym roku będzie gruby. Tylko żeby się do niej zakwalifikować trzeba mieć minimalne predyspozycje intelektualne więc robić nie ma komu.
  • Odpowiedz
I co w związku z tym? Ja tam w miarę spoko wspominam wszelkie owoce w wakacje - zawsze można było parę groszy sobie dorobić. A jeszcze biorąc pod uwagę aktualne ceny - to dzieciaki powinny szturmować i sobie zarobić. Ale lepiej liczyć na rodziców...
Mi jakieś ponad 10 lat temu wychodziło ok. 60-80zł za "dniówkę" ok. 8h. A pamiętam też swoją pierwszą "pracę" na czarno pomagając otwierać croppa, gdzie za bodajże dwa
  • Odpowiedz
takie pytanie do osob, ktore sezonowo jezdza za granice na zbiory - jestescie w stanie jakiegos posrednika polecic? ile dziennie sie tam pracuje i za jaka stawke?
  • Odpowiedz
@kocia_mordka: kiedyś trochę tyrałem fizycznie, ale nie na truskawkach,to musi być przeyebane się ciągle schylać 12h, jak ktoś nie jest czadem, to mu yebnie kręgosłup, a nadzorca niewolników go wtedy dobije łopatą
  • Odpowiedz