Wpis z mikrobloga

@lekarz_operator_kolonoskopu: Ja przy rejestracji chciałem już zrezygnować. Wszystko wpisuję, rozwiązuje 5 min. captcha i komunikat "zły nick"... skracam nick, jeszcze raz captcha i "twój nick jest wulgarny". No dobra, zmieniam nick i kolejnych kilka captcha, "nick jest w użyciu" - w tym momencie chciałem już #!$%@?ć GTA z kompa. Dla pewności dodałem do nazwy kilka cyferek, kolejny raz captcha i w końcu, po chyba 30 min. konto założone!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nolaan_: Całe flow z serwerem opierało się na tej autentykacji, nie tylko jedna zwrotka. Jedynym wyjściem było wyłączenie captchy na środowisku dev, na co nie chciał się zgodzić klient bo chciał móc to testować na wszystkich środowiskach ¯\_(ツ)_/¯
@Caishen: wstawiają captche ze względu na łatwy atak brute force. Pełno baz danych powyciekało i można do woli sobie atakować strony z które z captchy nie korzystają. Jest kilka for na których tłumaczą jak działają crackery haseł. Kilka prób z tego samego IP to ban na chwilę. Wtedy wkracza proxy. I zabawa od nowa. To zautomatyzowany proces i każdy może sobie crackować strony bez captcha.
@Uaephean: to jest jeden z powodów. Jednak wrzucanie captchy, która zajmuje 10 minut w czasie gdy gra jest darmowa utwierdza mnie w przekonaniu, że dzięki temu robią dodatkowy hajs