Wpis z mikrobloga

#pomoc #pszczoly #zatrucie #oszustwo #wyludzenie #lubelszczyzna #janowo #chrzanowo
[post wcześniej dodany anonimowo]
Witam,
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w głośnej ostatnio sprawie zatrucia pasieki pszczół na Lubelszczyźnie. Sprawa była już w Teleexpressie, TVP3 lokalnych mediach. Materiał TVP3 Lublin:
opis odnośnika

Sprawa jest bardzo podejrzana. Właściciel pasieki oskarżył sąsiada (wcześniej już donosił na jego temat, nielegalnie postawiony garaż itp. Generalnie lubi zatruwać życie sąsiadom). A ma ponad 80 lat. I tu nagle oskarżenie wytrucia pasieki. Na podstawie samego oskarżenia właściciela pasiek (martwe pszczoły, ule nie zostały zbadane) aresztowano sąsiada – znaleziono u niego w garażu środki chemiczne, które de facto po prostu używa w roli (Pan jest rolnikiem) i uznano za winnego.
I teraz robi się ciekawie. Bardzo szybko rodzina właściciela pasiek założyła zbiórkę (opis odnośnika) i zbiera kasę na odbudowę całej pasieki. Ule nie zostały zniszczone, a oferty pszczelarzy o przekazanie rojów są po prostu olewane. Uprawiana jest propaganda na fb grupie „PSZCZELARSTWO MOJE HOBBY”, że pasieka jest źródłem dochodu całej rodziny itp.

„Poszkodowana rodzina” ma ewidentnie duże plecy w rejonie. Świadczą o tym działania śledczych (podobno jakiś policjant się postawił podczas zatrzymania i został szybko uciszony), a teraz żaden adwokat w rejonie nie chce bronić oskarżonego bo jak mówi „po prostu się boi”. Nikt nie bada pszczół, uli, wygląda na to, że na podstawie oskarżenia poszkodowanego zapadł już wyrok.

Oskarżony Pan jest już kłębkiem nerwów (z tego co słyszałem potrzebna już była pomoc psychologa).
Mam teorie spiskową, że pszczoły zostały specjalnie wytrute aby uzyskać odszkodowanie i kasę ze zbiórki. Czy jakiś "biegły pszczelarz" mógłby zbadać temat? Skoro pszczoły są martwe w ulu to środek musiał ktoś wpuścić do środka? Może starszy Pan (właściciel pasiek) pomylił się i użył nie tego środku co trzeba? Co sądzicie na ten temat?
Może ktoś poleci dobrego prawnika z rejonu, który podejmie się obrony oskarżonego?
michalm30 - #pomoc #pszczoly #zatrucie #oszustwo #wyludzenie #lubelszczyzna #janowo #...

źródło: comment_15898211074Bm6HtNTcssaOWJqY6RikY.jpg

Pobierz
  • 1