Wpis z mikrobloga

Mireczki, kupiłem taki plafon:
https://www.brw.pl/plafon-inez,23755/?gclid=EAIaIQobChMIsfftgKS46QIVi5QYCh1jSg-uEAQYAiABEgLrRvD_BwE
I za psi wór nie wiem jak go zamontować, w środku ani słowa na temat montażu, elementów montażowych brak. Internet przeszukałem ale nigdzie nie widziałem nic takiego.
Nie widzę żadnego pomysłu co z tym zrobić. Na zdjęciu widać wnętrze lampy, są dwie dziury z nyplami, jeden nypel zdemontowany. Zdjęcie od drugiej strony w komentarzu.
Wiadomo, mogę sobie na kołkach przez te dziury jakoś to zamontować, ale bez sensu jest montaż jednorazowy. Jakiś pomysł jak to ugryźć? Jak zamontować to badziewie, żeby dało się to w razie W zdemontować łatwo?
Ktoś może miał z czymś takim do czynienia?

#montaz #kiciochpyta #remontujzwykopem #oswietlenie
źródło: comment_1589628632uGjVMvKEn4HuUKbZUMnVwN.jpg
  • 6
Wiadomo, mogę sobie na kołkach przez te dziury jakoś to zamontować, ale bez sensu jest montaż jednorazowy.


@sambarumba: jak jednorazowy? Przez dziury zaznaczasz gdzie mają być w suficie kołki czy coś (zależy z czego jest sufit, wiercisz, montujesz (kołki w betonie, wkręty-ślimaczki w kartonie itp) a potem po połączeniu kabelków - dokręcasz przez te nyple śrubami do wcześniej zrobionych kołków.
Ile razy chcesz to śruby odkręcasz dokręcasz z powrotem... A kołki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: o ile wiem nie powinno się wykręcać raz wkręconych kołków, w sumie, z drugiej strony raczej nie będę miał potrzeby ściągania tego, bo żarówkę wymienia się bez ściągania.
No nic, myślałem, że to jest jakoś sensowniej pomyślane. Żeby było śmiesznie, na zdjęciach producenta te plafony mają z boku śruby...
o ile wiem nie powinno się wykręcać raz wkręconych kołków,


@sambarumba: zależy od rodzaju "kołka" - na pewno nie należy ruszać "wbijanych", ale normalne - nie stoi nic na przeszkodzie by kilka razy móc odkręcić/dokręcić. Zwłaszcza że tu nie wieszasz na tym huśtawki, tylko niewielki garnek z blachy.