Wpis z mikrobloga

@Niemagiczny: Odpowiedzialni za feminizm są mężczyźni, bo to oni wychowują swoje córeczki na księżniczki. Jak dziewczyna przez całe dzieciństwo była rozpieszczana, to konfrontacja z rzeczywistością (tj. z rynkiem pracy, nie ze spermiarzami) będzie dla nich czymś bolesnym. A że większość pracodawców to mężczyźni, to wiadomo kto jest winien, że sobie taka Julka nagle nie radzi :-)
  • Odpowiedz
fakt, na dole "społeczeństwa" jest wręcz dyskryminacja odwrotna - "nie możesz zostać sprzątaczką, bo jesteś facetem",


@miszczu90: są faceci sprzątacze, jest ich mniej niż kobiet bo to w sumie prosta praca, bez kwalifikacji więc mało kto się tam trafia z wyboru

przez to trudniej znaleźć jakąkolwiek robotę i trzeba mocniej przeć na wyższe stanowiska -


@miszczu90: gównoroboty jest w Polsce od #!$%@?, gdzie ty żyjesz?
  • Odpowiedz
@panelpodlogowy:

ulubiony przykład wykopków suicide rate w polsce 1:8, którego używają jako argumentu przeciwko feminizmowi; to, że mężczyźni rzadziej sięgają po specjalistyczną pomoc również wynika ze stereotypu toksycznej męskości (chłop z problemami psychicznymi i taki ktory chodzi do psychologa/psychiatry to #!$%@?) Z KTÓRYM WALCZY FEMINIZM xD serio wszystkim by nam było lepiej gdybyście zastanowili się o co w tym wszystkim chodzi a nie przyjmowali opinie o feminizmie od mizoginów


Czyli w Albanii, albo w Chinach nie ma tego mitycznego patriarchatu, skoro tam ten stosunek wynosi odpowiednio 1:1.65 i 1:0.95? To samo w Pakistanie, albo w Nigerii? Widocznie tam feminizm juz zdolal obalic ten prastary system, tak? A moze powody samobojstw mezczyzn sa inne niz Ci sie
  • Odpowiedz
@mistellaire: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czym jest marksizm kulturowy? Dlaczego postanowił Pan napisać książkę o tej ideologii?

Samo pojęcie „marksizm kulturowy” nie jest jednoznaczne. Wielu badaczy poddaje je krytyce. Postanowiłem używać jednak tego terminu, żeby zwrócić uwagę, że marksiści po nieudanych próbach wywołania rewolucji metodami siłowymi, zmienili taktykę i zauważyli, że kluczem do sukcesu było zdobycie hegemonii kulturowej, co należało zrobić w sposób pokojowy.
  • Odpowiedz
@Blaskun:

1. PCH? A można coś bezstronnego? Można jakieś fakty?

2. Czym jest demoralizowanie kobiet? Czym jest seksualizacją młodzieży?

Zadam to pytanie co Zizek - gdzie są ci wszyscy marksiści?
  • Odpowiedz
@mistellaire: Co ci nie pasuje? Przecież to sama prawda o nowoczesnej lewicy, która gardzi robolami i robi karierę wspierając różne dziwne mniejszości xD
W neuropie a gdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Drakcrom: wspaniałe dane bez żadnego kontekstu, a może po prostu w chinach i albanii wszyscy mający problemy psychiczne są stygamtyzowani? bo w polsce o wiele bardziej stugmatyzowani są mężczyźni
nie rozumiesz problemu i popełniasz błąd poznawczy, brak szukania pomocy nie jest PRZYCZYNĄ samobójstw, problemy, zaburzenia i choroby psychiczne są, szukanie pomocy mogłoby ZAPOBIEC samobójstwom
zabrakło choćby stosunku liczby samobójstw do liczby ludności
reszta to twoje projekcje i nie ma sensu
  • Odpowiedz
Faceci boją się takich inteligentnych, zaradnych kobiet


@rafal-heros: standardowe kłamstwo serwowane wszędzie gdzie się da ()

Żaden mężczyzna się takiej kobiety nie boi, tu nie chodzi o strach. Prawda jest zgoła inna. Takie kobiety są przeważnie zbyt toksyczne, aby nawiązać z nimi relacje. Spotkałem kilka takich "intelygentnych i zaradnych kobiet". Zerwałem z nimi kontakt bo jad, którym emanowały na wszystkie strony, prędzej doprowadziłby mnie do psychiatry niż czytanie mikro
  • Odpowiedz
@mistellaire:

Czyli nie zgadzasz się z nią i chcesz jednak by faceci płacili na swoje ex bez dzieci? Spoko.


Nigdy czegos takiego nie powiedzialem, to Ty stawiasz sprawe na ostrzu noza. Jezeli feministka powie, ze jest przeciwna systemowi alimentacyjnemu w obecnej formie (zwlaszcza na ex), to sie z nia zgodze, ale nie oznacza to ze popieram feminizm jako ruch, ktory jest pelny antynaukowych bredni, wrozenia z fusow, machania rekami i zlej
  • Odpowiedz
@Drakcrom: i jeszcze jedno przy takich badaniach i wyciąganiu wniosków niezmiernie ważny jest kontekst kulturowy, azjaci ze względu na wierzenia o wiele rzadziej bedą sięgać po pomoc niż europejczycy
a kontekstu w innych krajach nie znam, znam za to w polsce
  • Odpowiedz
@panelpodlogowy:

no jednak ja mam racje, chyba że nauka jest lewacka


W czym masz racje? Po pierwsze wypadaloby podac jeszcze jakies badania na temat korelacji kontaktu z psychologami i poziomu samobojstw (bo o tym mowilismy), zeby wiedziec czy i jak istotny jest to wplyw, a po drugie to przeciez nie negowalem tego, ze mezczyzni rzadziej szukaja pomocy, tylko to ze jest to wynik jakiegos mitycznego patriarchatu. Jak pisalem powyzej, nie wykazales zwiazku miedzy rzekomym patriarchatem, a poziomem i stosunkiem samobojstw, to teraz rzucisz mglisty "kontekst kulturowy" i wywalone.
Nie przecze, ze byc moze zawieraja sie w tym jakies istotne czynniki, ale nie interesuja mnie takie nieostre ogolniki, ktore niczego nie zmieniaja. Jezeli rzadzacych interesuje ten problem, to nalezy zebrac dane i znalezc realne korelaty, ktore wykaza jednoznacznie skad sie biora
  • Odpowiedz
1. kłamiesz, bo nie ma inteligentnych kobiet, które plują na feminizm. Na feminizm plują kretynki nie mające pojęcia dlaczego mogą w ogóle wyjść z kuchni


@MsChokesondick: bo historyczny i współczesny feminizm niczym się nie różnią od siebie, absolutnie niczym
#czarnolisto dzbanie.
  • Odpowiedz