Wpis z mikrobloga

@sprytny-wegorz: Ostatnio było chłodniej więc było tego mniej, ale wcześniej z psa zdejmowałem po 10-15szt po spacerze, z siebie też kilka w tym dwa niestety już wbite. Po jednym ślady, wbić w kilku miejscach widocznie nie mógł się zdecydować. A u mnie rany po nich leczą się #!$%@? długo. Krople zamiast obroży jako tako jeszcze to odstraszają, wtedy nawet na mnie jest mniej, tyle że przez ostatnie dni pies się wyprał
@chilon: mam to samo, o ile rany po większości ukąszeń insektów przechodzą u mnie bezproblemowo tak kleszcze zostawiają ślad na dłuższy czas. Cale szczęście bez rumienia, tylko ukąszenie jak po komarze już piąty dzień.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chilon: zostaw go! Niech się wbije!

bzdury o szczepionkach i zabójczym 5G można między bajki wsadzić ale to nie przypadek że natura przygotowała plagę kleszczy w roku kiedy jest Pandemia!

To jest znak od natury iż kleszcze to nasi przyjaciele, bolerioza którą roznoszą leczy koronawirusa, to pewne!

#pdk
@sprytny-wegorz: Koleżanka miała ślad przez prawie 3 lata, nie goiło się wyglądało ciągle jakby było świeżo przecięte zabliźniało się, strup odpadał i ponownie ... żadne kremy nie przyspieszały, w końcu znikło.