Wpis z mikrobloga

#programowanie
#django
#postgresql

Siemka, czy ktoś jest w stanie mi pomoc utworzyć hosta na pycharm by możliwe było wejście na stronę w obrębie tej samej sieci?
Z tego co wiem, jest to możliwe..

Hostował ktoś kiedyś w/w zestawienie na pythonanywhere i miał problem z połączeniem się z bazą postgresql?

I need your help.
  • 12
@Kubens95: z góry uprzedzam że nie znam pytonga i jego ekosystemu. Moim zdaniem pycharm nie ma tu nic do rzeczy, jeżeli twoja aplikacja nasł#!$%@? na sieć lokalną (a nie tylko na loopback, t.j. 127.0.0.1) to powinno dać się połaczyć do niej z innego komputera z tej sieci. Ewentualną przeszkodzą może być jakiś firewall.

A z tym postgresem to już w ogóle nie wiem o co chodzi :D Opisz dokładniej z czym
@alkb
Generalnie, to przy komendzie: python manage.py runserver 0:8000 (czy jakikolwiek inny np. 127.0.0.1) ktora ma docelowo uruchomic serwer wewnatrz sieci, to tylko ja mam do niej podglad,
A odnosnie postgresql, utknalem w bashu na pythonanywhere na etapie python manage.py migrate:
django.db.utils.OperationalError: could not connect to server: Connection refused
Is the server running on host "127.0.0.1" and accepting
TCP/IP connections on port 5432?
@Kubens95: OK, serwer uruchamiany w ten sposób powinien być dostępny z sieci. W jaki sposób próbujesz się łączyć z innych urządzeń?

Co do postgresa, na stronie pythonanywhere jest napisane że jest to płatna opcja (również jeżeli chcesz się połączyć do zewnętrznego postgresa).
no normalnie wpisuje adres pod ktorym uruchomilem serwer


@Kubens95: żeby strona była widoczna z innych urządzeń, to tym adresem serwera jest ip komputera na którym odpaliłeś serwer a nie 127.0.0.1
@Kubens95: no to coś dziwnego próbowałeś. Odpal apkę na 0.0.0.0:8000, sprawdź jakie ip ma komputer na którym to robisz i spróbuj otworzyć to w przeglądarce na telefonie podłączonym do tej samej sieci. Czyli 192.168.1.146:8000 albo coś w tym rodzaju.