Wpis z mikrobloga

Ile to jest 2 miliardy złotych? Na wielu ludziach przeskok z miliona na miliard nie robi wrażenia, podobna nazwa, cyferki równie abstrakcyjne, paanie na co to liczyć. Zobrazuję więc:
Jeden kwadrat to 50 000zł czyli jakoś roczna mediana zarobków pielęgniarki brutto (zaokrąglone do góry, w rzeczywistości to 47 520 rocznie).
Dwa kwadraty to 100 000zł(matematyka, wooo), czyli koszt jednego respiratora, który w przypadku tej epidemii mógłby uratować kilka żyć.
Czterdzieści tysięcy kwadratów to tylko jeden 2 000 000 000 zasiłek dla Telewizji Polskiej, a możliwe, że media publiczne finalnie w ciągu 5 lat dostaną 10 000 000 000 zł - niedokładnie pisana ustawa, podpisana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę (źródło).

2 miliardy mogłyby uratować masę żyć, służba zdrowia jest niedofinansowana, przez co mimo płacenia podatków co roku wrzucamy pieniądze na zbiórki jak WOŚP, a w trakcie tej epidemii zrzucamy się na respiratory (np. zbiórka siepomaga). Partii rządzącej nie zależy na tym, żeby poprawić warunki w szpitalach, zwiększyć ilość personelu lub lepiej dofinansować aktualny, bo liczy się tworzenie nowego elektoratu i utrzymanie aktualnego za pomocą nachalnej propagandy.

#tvpis #bekazpisu #neuropa #4konserwy #polityka #koronawirus
Pobierz Reepo - Ile to jest 2 miliardy złotych? Na wielu ludziach przeskok z miliona na milia...
źródło: comment_15894370544gHwZF0lqdZr2ymUweemir.jpg
  • 33
@Reepo: Mi udało się twardogłowemu pokazać różnicę między milionem, a miliardem w ten sposób:

- Gdybyś za dwa miliony kupił piwo i rozdał je po równo wszystkim mieszkańcom gminy, każdy dostałby po 10 piw
- Gdybyś zrobił to samo z dwoma miliardami, było by po 10 000 piw na głowę.
czyli trzeba działać na zasadzie "skoro żeby pomóc naprawdę musimy dać 50 miliardów, to spoko, wyrzućmy 2 mld w błoto"? :D


@azetka: 2 miliardy by nic nie dały, jeżeli ktoś chcę być uczciwy intelektualnie musi postować prywatyzację telewizji publicznej. Jeżeli nie likwidacji ministerstwa sportu i kultury. I jakość telewizji publicznej na nic nie wpływa.

To jest absurdalne rozumowanie, tj prowadzi fo absurdu. Nowa autostrada? Ale ludzie umierają...
Elektrownia atomowa? Ale ludzie
Milion sekund to 11,6 dnia, dwa miliardy sekund to 63,4 lat (czyli 23 164 dni). W ciągu 63 lat data 29 lutego (przypominam 1 dzień na 4 lata) zdarzy się 15 razy...

To całkiem dobrze obrazuje skalę różnicy milion a dwa miliardy
@Reepo teraz zrob to samo z rocznym wydatkiem na 500+ i przelicz na passaty, wtedy bedziesz musial liczbe passatow przedstawiac w taki sposob, żeby to ludzie ogarnieli. A to wszystko z naszych podatkow i im ciagle mało... jak ja niecierpie socjalistow
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reepo: chodziło mi o zaznaczenie tylko jednego miliona bo tu ludzie nie czują różnicy, często mam wrażenie że miliard to traktują jak 10 milionów.