Wpis z mikrobloga

@tak_ze_ten: no fakt, nie ma. źle zapamiętałem. Ale wciąż, nie jest to wprost zabronione. A nawet jakby nie znajdowało się pod ochroną państwa to w sumie nic nie zmienia, bo każda z osób tworzących taki związek jest pod ochroną państwa. Po prostu takie związki nie są zakazane.
  • Odpowiedz
@JaTuTylkoOgladamObrazki: nie mogą. Osoby żyjące w trójkątach też nie mogą. A jeżeli trójka dojrzałych ludzi chce dobrowolnie zawrzeć taki związek, to dlaczego osoby, które nie będą uczestniczyć w takim związku miałby im to prawnie uniemożliwiać? Nie rozumiem tylko po co im to do szczęścia potrzebne.
  • Odpowiedz
@Precypitat: no nie są, formalnie, ale realnie? nie jest niby wykluczone małżeństwo homoseksualne, ale na pewno nie mogłoby mieć takich samych praw jak heteroseksualne (a czy dałoby się to w ogóle prawnie przepchnąć? bo niby też małżeństwo, ale jednak jakościowo różne), dlatego mnie się wydaje, że żeby na poważnie mówić o homo małżeństwach w Polsce, należałoby mówić od razu o zmianie konstytucji
  • Odpowiedz
@produktdotestow: Pewnie z takich samych powodów z jakich ludzie hetero zawierają takie związki. Czy w obecnym świecie jest to do czegoś potrzebne? Nie wiem. Poza symboliczną przysięgą przy świadkach albo przy innych siłach nadprzyrodzonych (w przypadku osób wierzących) i ulgach podatkowych nie ma jakiś specjalnych korzyści. Mimo wszystko ludzie takie związki zawierają i nieumożliwianie tego osobą homoseksualnym, we współczesnym świecie, jest przejawem dyskryminacji.
  • Odpowiedz
aa, dobrze mi się skojarzyło, że my się już zetknęliśmy xd pan Wszystko Już Było, szkoda, że nie raczyłeś mi wtedy na tę wątpliwość odpowiedzieć:


@tak_ze_ten: wygłosiłem swoją opinię, ty wygłosiłeś swoją, są to opinie całkowicie sprzeczne (ja szanuję wypracowany z tradycji porządek, ty chcesz go rewolucyjnie zmieniać - to się nazywa prawica i lewica). Porozumienie między nami nie jest możliwe, więc szkoda się szarpać. Z mojej strony tym bardziej,
  • Odpowiedz
@JaTuTylkoOgladamObrazki: zawsze znajdziesz jakąś grupę ludzi, która będzie w tej materii "dyskryminowana". Choćby trójkąty o których wspomniałem. I za każdym razem jak się zbierze jakaś nowa mniejszość nieujęta w definicji to będziemy ją zmieniać? Może czas najwyższy pomyśleć o tym, że od udzielania ślubów powinien być tylko i wyłącznie kościół, a państwo powinno zapewnić każdemu te same prawa bez względu na to czy ma takowy zawarty czy nie.
  • Odpowiedz
Bo potencjalnie mogą mieć dzieci, co w związku homo jest niemożliwe.


@ewaaaxxx: dlaczego osoby bez małżeństwa nie mogą liczyć na ulgę? przecież też potencjalnie mogą mieć dzieci. Jak ktoś ma 60 lat to ulga jest zabierana?

powinni zlikwidować ulgi i specjalne prawa dla małżeństw i geje nie chcieli by małżeństw - mamy wtedy równość i problem
P.....k - > Bo potencjalnie mogą mieć dzieci, co w związku homo jest niemożliwe.

@...

źródło: comment_1589395227Qs3uqNlAIG0otiW6yJh0SV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
no na przykład gay mąż byłby w szpitalu obłożnie chory i jego gay żona nie mogłaby go wtedy odwiedzić


@zartos: to pozwólmy każdemu wskazać uprawnione osoby zamiast dyskryminować ludzi którzy nie są w związkach małżeńskich
  • Odpowiedz
niby jako wyrazicielka nowoczesności i postępu (a faktycznie zniszczenia i chaosu)


@malleonamalo: To w nawiasach... No tak, bo wszystkie liberalno-lewicowe kraje jak Szwecja, Niemcy itd są w chaosie i ruinach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dlaczego osoby bez małżeństwa nie mogą liczyć na ulgę?


@Painting-colors-in-the-dark: bo nie zapewniaja srodowiska do wytworzenia nowego skutecznego podatnika

Jak ktoś ma 60 lat to ulga jest zabierana?


nie, tak samo bezplodnym nie jest zabierana, bo walidowanie tego, spisywanie i ustalanie spowodowaloby wieksze koszta niz ulgi ktore te malzenstwa otrzymuja
  • Odpowiedz