Wpis z mikrobloga

No i miraski, w końcu udało się spełnić motoryzacyjne marzenie i wczoraj drogą kupna nabyłem Bunię E60 () 3.0 diesel i ledwo 180k nalotu, wszystko serwisowane w ASO. Udało się jeszcze tysiączka w dół zejść z ceny, na dniach ogarne rzeczy eksploatacyjne, ale dzisiaj lecę w tripa do Karpacza :D Mega się jaram miraski i spełniajcie swoje marzenia!

#bmw #chwalesie #motoryzacja #samochody #olx
Pobierz chalwaklb - No i miraski, w końcu udało się spełnić motoryzacyjne marzenie i wczoraj ...
źródło: comment_1589354760v3IBRososM4wAU66raoNgw.jpg
  • 113
Przy obecnym aucie jak liczyłem zwrot miałem w granicach 12-13kkm czyli po pół roku mi się zwróciła


@wam116: Kurcze faktycznie. Licząc po obecnych cenach 1.7 za gaz i 3,8 za benzynę to jest to dla mnie max dwa lata przy małym przebiegu. Ja ciągle w głowie mam artykuły sprzeda 5 lat, kiedy pierwszy raz się tym interesowałem to tam pisali, że instalacja zwraca sie między 40k-60k przebiegu

No i się czegoś
@cwlmod: nie to nie jest kwestia farta. Jezdzenie samochodem wymaga serisowania go.
Nie wystarczy zaplacic za paliwo.
Jak jezdzisz autem przebiegi 20kkm+ rocznie to nawet jak miales z fabryki bedziesz musial po 3 latach wymienic tarcze hamulcowe i pewnie elementy zawieszenia.
Nie ma zadnej magii, czesci sie zuzywaja
@InterferonAlfa_STG: Ale ja nie mówię o typowych częściach eksloatacyjnych. Mi w aucie od kupna padły m.in.2 łozyska, 3 zaciski się zacieły, przekładnia wymaga renowacji, pojawiła się nieszczelność w nagrzewnicy itd.

To są problemy wynikające z wieku, a nie przebiegu. Mam 230k km potwierdzonego przebiegu i co z tego?
@cwlmod: stary, jak lozysko to dla Ciebie nie jest czesc eksploatacyjna to nie wiem czy jest sens rozmowy.

Mam 230k km potwierdzonego przebiegu i co z tego?


Co z tego? Ano to, ze jezeli auto bylo zadbane to wlasnie w tym momencie Ci sie wszystko lawinowo zacznie #!$%@?. (Jak nie zadbane to #!$%@? by sie wczesniej)

Praktycznie wszystko po kolei, zacząłbym od uszczelnienia ponownego silnika, rozrzad oczywiscie, przy 200 to jezeli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mjankovski: mi tego mówić nie musisz, ja dobrze wiem, że nowe samochody robią z palcem w nosie 300k+ bez większych napraw. To kolega upiera się ze nowe jest gorsze @InterferonAlfa_STG: pozdrawiam niezłe roczne przeloty, kupiliby jakiegoś superba na taką okazję. Swoją drogą że ten ceed w gazie to trochę szok.
@arturccc: nie wiem co dla Ciebie jest wieksza naprawa, bo dla mnie remont skrzyni albo silnika. To owszem 300k przejezdzaja samochody bez takich napraw.

Ale przez 300k przebiegu chyba nie myslisz, ze bedziesz jezdzil na jednym rozrzadzie, sprzegle, uszczelkach silnika, zawieszeniu, tarczach, piastach / lozyskach, maglownicach?
stary, jak lozysko to dla Ciebie nie jest czesc eksploatacyjna to nie wiem czy jest sens rozmowy.


@InterferonAlfa_STG: To nie jest coś czym powinienem sobie zawracać głowę po przejechaniu 20k km.

To już twoja decyzja jeśli chcesz wyrzucać kasę w błoto w stary samochód. Może i będzie jeździł ale nie będzie tak wygodny jak nowsze samochody.

Jeszcze tylko przypomnę jakim szambem jest robienie przy tak starych autach. Większość śrub to pieprzona