Wpis z mikrobloga

Pierwsze w życiu 80km na #szosa, więc proszę o parę pro tipów. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) 1) Jakie powinno być ułożenie dłoni na łapach - odczuwałem duży nacisk co później trochę stało się bolesne. 2) Ale nie, aż takie bolesne jak ból tyłka, na Lazaro jakieś to siodełko miększe było, pytanie jakie spodenki kupić gość w #decathlon mówił o jakiś "900'' i jak dobrać rozmiar przymierzalnie sa zamknięte (normalnie spoenki, dresy ''Lki"). Proszę o pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do #triban spoko, lecz chyba na razie przez ból dupska szybsze było Lazaro :), Na ramie jednak jakieś niedociągnięcia od malowania - trzeba będzie reklamować. A i trzeba było się pomęczyć z regulacją przedniej przerzutki, niby ustawiona w sklepie a jednak nie.

#rower #wykoptribanclub #tribanmafia
kojos - Pierwsze w życiu 80km na #szosa, więc proszę o parę pro tipów. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡...

źródło: comment_1589140073JH1qpJKsAigMfiiLtWRqtO.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@kojos: 900 to najwyższa seria, dobrej jakości. Jeśli jesteś wymiarowy to patrz głównie na szerokość w pasie i powinny być ok (wymiar pionowy jest dość elastyczny). No i oczywiście tylko na szelkach. Możesz też wziąć 2 pary i zwrócić - Decathlon nie robi z tym problemów.
  • Odpowiedz
@mmichal: ogólnie takie gacie są raczej obcisłe i tak ma być, ale jak nie jesteś w stanie chodzić to wiadomo ;) Jeśli dobrze czujesz się w XL i pasują (np nogawki nie są zbyt szerokie, szelki spełniają swoją rolę) to bierz XL
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@89neo: Myślałem, że przez siodełko ale dzisiaj dałem bardziej poziomo nic wczoraj i krocze mocno cierpiało. Podniosłem trochę kierownice może coś lepiej ale nie do końca. Chyba, żeby siodełko poprzesuwać, do tyłu?
  • Odpowiedz
@kojos: siodło powinno być w poziomie. Przesuwanie go do tyłu raczej tylko powiększy nacisk na krocze. Ale ustawienie przód - tył warto sprawdzić sznurkiem z obciążeniem. Instrukcje w necie.

Może potrzebujesz siodła z dziurą albo nieco szerszego żeby kości kulszowe lepiej się oparły?
  • Odpowiedz
@kojos: moim zdaniem masz za wysoko kierownicę (nie mostek, kąt kierownicy i manetki idą za bardzo w górę). Daj ją równolegle do poziomu. Ręce wyginają się w nadgarstku stąd może być ból. U siebie ostatnio spojrzałem na zdjęcia to zastanawiałem się czy nie mam za bardzo w dół skierowanej ale jak nic nie boli to nie ruszam.
Siodełko wydaje się ok, może minimalnie za bardzo skierowane w dół, spróbuj minimalnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sosna119: Polecisz jakieś z dziurą? @albin88: Jak dam pizomio to mi jaja drętwienia dostaną. ;), No tak na łapach w tej pozycji mam zgięty nadgarstek.
  • Odpowiedz
@kojos: to daj kierownice poziomo, zgięcie nadgarstka się zmniejszy i powinno być lepiej. Ja mam nawet kierownice pochyloną lekko ku dołowi ale wydawało mi się, że ustawiałem prosto, dopiero na zdjęciu przy czymś widać to dokładnie. Póki jest ok to nie ruszam :)
  • Odpowiedz
  • 0
@kojos siodło ustaw tak żeby najmniej uciskalo jaja, nie musi być idealnie poziomo. Po to jest regulacja żeby zmieniać pochylenie.
  • Odpowiedz
@kojos: ja mam jakieś Selle Italia. Kupiłem używkę, bo mi było szkoda kasy na nowe nie wiedząc czy mi podpasuje, i tak już jeżdżę długo.
Zwróć uwagę na szerokość (instrukcje jak zmierzyć rozstaw kości znajdziesz w necie)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kojos: słuchaj @albin88: Jak ty w obecnym ustawieniu wyobrażasz sobie korzystanie z manetek, jadąc w dolnym chwycie? Jeździj, obserwuj, sprawdzaj na necie co jest czego objawami i poprawiaj do skutku.
  • Odpowiedz
@Desmosedici: odległość dłoni od manetki się przecież nie zmieni. Dalej łapiesz w tym samym miejscu. Korzystanie z nich w tym położeniu będzie moim zdaniem gorsze niż jak trzymasz od góry.
Masz zdjęcie jak wygląda to teraz, przestawisz sobie trochę w dół i przejedź się 50km. Jak będzie gorzej to wrócisz do obecnej pozycji. Jak chcesz konkretów jak ma być ustawione do Ciebie to jedź na bike fitting, na wykopie nikt
albin88 - @Desmosedici: odległość dłoni od manetki się przecież nie zmieni. Dalej łap...

źródło: comment_1589143494dZnpa8xHbrgZ11iM8ZR1pW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz