Wpis z mikrobloga

@aei9077: Dokładnie o to mi chodziło :)

Dodam jeszcze, że w DE między wioskami masz drogę "poza obszarem zabudowanym" z dopuszczalną prędkością 100km/h, a u nas między wioskami nie masz żadnej drogi, bo wioski to drogi - jedna się kończy druga się zaczyna, więc masz wszędzie 50km/h

A co do u nas jak w lesie, to niestety tak zostanie, ponieważ tego nie da się łatwo naprawić. Odkręcanie i normalizowanie tego szajsu
@kubako: Tymczasem u nas w chlewie jest tak:

Pamiętam jak się dziwiłem kiedy pierwszy raz z mojej rodzinnej małopolski pojechałem na poniemieckie pomorze zachodnie i tam wjeżdza się do miejscowości, potem z niej wyjeżdża i przez 2-3 km nie ma NIC (tylko pola i lasy) a potem kolejna miejscowość. Dla mnie jako dla człowieka który całe życie spędził w rejonie gdzie wsie nie mają początku ani końca bo domy są wysrane
aei9077 - @kubako: Tymczasem u nas w chlewie jest tak:

Pamiętam jak się dziwiłem k...

źródło: comment_1588759366DTyotEzGqZbBZndk2hZFfw.jpg

Pobierz
OP wrzuca ładny obrazek, a w komentarzach już cała analiza polskiej urbanistyki i jaka jest #!$%@?. Jeszcze czekam na "kraj z dykty", bo "za Niemca..." już jest XD

Na tej stronie nie da się nawet oka nacieszyć miłym widokiem bez #!$%@? szamba polackich kompleksów i polityki.


@Ketoprofen: Człowieku, może to zdjęcie jest i ładne, ale przedstawia jednocześnie dramat polskiej urbanistyki i to jest fakt, nie opinia. Choć wyżej wrzuciłem jeszcze gorsze
aei9077 - > OP wrzuca ładny obrazek, a w komentarzach już cała analiza polskiej urban...

źródło: comment_1588760359wdwLLCnW02ylt3MVWZBwTb.jpg

Pobierz
@kubako: Masz rację, zabudowa wpisana w siatkę ulic skladającą się z prostopadłych i równoległych dróg jest zdecydowanie rozsądniejsza, a przykład podany przez ciebie o wiele lepszy. Miałem raczej na myśli to, o czym piszesz dalej ty i @aei9077 - polskie wsie to zwyczajny brak myśli urbanistycznej i przy nich nawet zabudowa wzdłuż jednej drogi to jakaś myśl planistyczna. Jestem z małopolski i tu faktycznie gdyby nie znak, nie miałbym pojęcia kiedy
@aei9077: wyminąłeś się z celem mojej wypowiedzi i jednocześnie przyznajesz mi rację, bo już wstawiłeś fotę, żeby pokazać tylko jak w Polsce jest beznadziejnie. Bo to w dużej mierze prawda, tak, konstruktywna krytyka też jest potrzebna, tylko na tym portalu ona już dawno przestała taka być. Za każdym razem, gdy ktoś wstawi jakieś pozytywne zdjęcie związane z Polską jest one momentalnie opluwane. Zdjęcie polskiego dania? "Tanie, tłuste żarcie dla hołoty". Jakaś
Za każdym razem, gdy ktoś wstawi jakieś pozytywne zdjęcie związane z Polską


@Ketoprofen: Polska jest bardzo fajnym krajem, ale nie pod względem urbanistyki akurat. Często bronię pozytywnych aspektów życia w naszym kraju, ale w tym konkretnym przypadku akurat mam poczucie że najlepsze co mogę dla Polski zrobić, to być jedną z osób która podtrzymuje dyskusję na temat fatalnego planowania przestrzennego w naszym kraju. Dzięki temu, że ona na szczęście jest coraz
Zwarta zabudowa, dzięki czemu nie dość że wsie zamiast wyglądać jak prowincjonalne zadupia raczej przypominają małe miasteczka to oszczędzamy również mase kasy na dociąganie dróg, kanalizacji, elektryczności do domów ze wzlędu na ich bliskość. Do tego krajobraz nie jest zasrany domami w losowym miejscu tylko zabudowania to zabudowania, a przyroda to przyroda. U nas niestety dalej jak w lesie. Polski chaos urbanistyczny to rak nad raki na skalę europejską. Już nawet o
@aei9077: w porządku, rozumiem ;) Jasne, że polska urbanistyka wspaniała nie jest i w moim komentarzu jej nie bronię, kompletnie nie o to mi chodziło. Chciałam zwrócić tylko uwagę na toksyczność tego portalu w podobnych tego typu postach. Nawet nikt nie napisał, że jest to po prostu ładne zdjęcie, tylko od razu wylała się fala komentarzy, które w mojej opinii są nad wyrost we wpisie o takim charakterze. Postów słusznie szkalujących
dobrze dobrze, rośnie nowe pokolenie skyscrapercity ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kupuje_bulki_w_almie: Wiadomo, użytkuję od lat i staram się nieść oświaty kaganiec jak najszerzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wynika to z tego ze dawniej działki były wąski a długie zeby cos na nich uprawiać, i tak zostało z dziada pradziada, sam jestem (poszkodowany* ) jedna z takich działek. 500 metrow długa a wąska na
aei9077 - > dobrze dobrze, rośnie nowe pokolenie skyscrapercity ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kupuj...

źródło: comment_1588762446xTJQwc2vodqRpdXTbldRVz.jpg

Pobierz
@Prokurator_Bluewaffles: kontrolowałem tam kiedyś działki zgłoszone do dopłat bezpośrednich z ARiMR. Piękna to była miejscowość, równiutko jak na stole, wszystkie pola, co do jednego pięknie zagospodarowane, miedze równiutkie, łąki krótko i równo wystrzyżone. Piękne słońce, cisza, spokój, ehhh wróciłbym się do tej roboty. 4,5k zdjęć tam natrzaskałem. Sułoszowa <3