Wpis z mikrobloga

Ale beka xD

Dudeł zapowiedział zasiłek dla bezrobotnych na poziomie 1300 zł, przed chwilą słuchałem radia i okazuje się, że "to za mało" i ci, którzy stracili pracę przez koronę dostaną jeszcze 1200 zł gratis.

2500 zł. Tako od buta, co miesiąc bo nie pracujesz xD

Jako kolejarz zarabiam 3 tyś xD

Nie no, jest w pytę, drukarka robi brr, 100 miliardów już dodrukowali, rozdają bardziej niż wcześniej na lewo i prawo. Tej karuzeli nikt nie zatrzyma xD susza za rogiem, chleb za dychę to będzie rarytas, hiperinflacja welcome to xD Chyba czas zacząć własne warzywa na działce sądzić. I jakiegoś świniaka trzymać xD

#bekazpisu #duda #gospodarka #kryzys #koronawirus
K.....k - Ale beka xD

Dudeł zapowiedział zasiłek dla bezrobotnych na poziomie 1300...

źródło: comment_158858684598nkrupAzNLHW8PNYclhOf.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Problem, gdy socjale grubo przekraczają pensję ludzi, którzy normalnie pracująxD


@Kolej00rek Spojrzenie spoza pudełka jest trudne, wiem. Być może to dobrze, że w czasach kryzysu ludzie, którzy stracili pracę dostaną dużo pieniędzy. Być może sprawi to, że popyt na wszystko się tak bardzo nie załamie, a ludzie będą po pewnym czasie w stanie wrócić do uczciwej pracy, bo kasa dana komuś w socjalu to de facto dotowanie firm, których towary i
  • Odpowiedz
  • 2
@rumcajs120 to za pewne nie do końca twoja wina że miałeś takie kombinacje ale na dobrą sprawę to służy do omijania składek i prawa pracy więc trudno byś dostał coś z tych składek teraz
  • Odpowiedz
  • 21
@gefallenerubermensch dajmy każdemu milion miesięcznie bo przecież to od razu wróci do kasy w podatkach.
Znaczy tak, zasiłek może pomóc utrzymać gospodarkę ale jego wysokość niekoniecznie jest odpowiednia i to chyba za dużo
  • Odpowiedz
@plushy To znaczy, dość oczywiste, że kwota, bodaj 3k zasiłku jest wyłącznie nominalna i po czasie siła nabywcza czegoś takiego spadnie, ale zawsze lepsze to niż nie zrobienie niczego. Przynajmniej dla ludzi kryzys będzie odrobinę mniej dotkliwy, a i tak się wydarzy, nie czarujmy się.
  • Odpowiedz
@plushy
Ja ogólnie pretensji jako takich nie mam, bo to mój problem ze mam zawód muzyka i moje zarobki uzależnione są od koncertów, ale no wkur**ia mnie to, że ci co siedzieli w domu na dupie mają pełny portfel za to siedzenie, a ja zapieprzalem przed wirusem, żeby mieć za co żyć a teraz mogę jeść gruz bo mam 7h w szkole muzycznej na etacie.
Pożaliłem się i mi lepiej (
  • Odpowiedz
ja to chyba co raz bardziej rozważam wyjazd z tego kraju xD przecież to się k---a tak nie da żyć. Już mnie krew zalewa od tych zasiłków, a to jeszcze do pieca dorzucą 1,2 k xD matko boska, patol bogatszy od ludzi pracujących


@drzewnyzwierz: To jest tymczasowe ( ze składek jakie płacili), kiedy nie dawali ludziom to oboRZe w innych krajach dajo kartonowe państwo. Jedź jedź skoro dla ciebie 2,5k
  • Odpowiedz
Dudeł zapowiedział zasiłek dla bezrobotnych na poziomie 1300 zł, przed chwilą słuchałem radia i okazuje się, że "to za mało" i ci, którzy stracili pracę przez koronę dostaną jeszcze 1200 zł gratis.

2500 zł.


@Kolej00rek: i dobrze, to jest minimum żeby się utrzymać na powierzchni
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: No to co Ty na to gdy w januszexie mi powiedzieli ze obniżają pensje z 4000+ na 1800 i jak się komuś nie podoba to wyjazd, wiec wyjechałem, no ale kiepsko na rynku pracy wiec jak znaleźć robotę ? Z drugiej strony pozwolić na wykorzystywanie ludzi? No a z czegoś trzeba żyć wiec chociaż tak odzyskam cześć moich pieniędzy które mi zabrali. To będzie mój pierwszy socjal.
  • Odpowiedz
Pieprzycie bo macie pracę
Ja nigdy nie byłem na bezrobociu ale moja żona przez to przeszła i dla normalnego człowieka to piekło. Nie brała 2500 tylko 500 ale to bez żadnego znaczenia.

Każdy normalny człowiek z wykształceniem chce znaleźć stałą normalną posadę, spełniać się, zająć czymś głowę, realizować zadania. A kiedy z jakiegoś powodu nie możesz tego osiągnąć jest to ludzką tragedią, której nie życzę nikomu, możecie sobie w buty schować pieprzenie
  • Odpowiedz