Wpis z mikrobloga

Ale beka xD

Dudeł zapowiedział zasiłek dla bezrobotnych na poziomie 1300 zł, przed chwilą słuchałem radia i okazuje się, że "to za mało" i ci, którzy stracili pracę przez koronę dostaną jeszcze 1200 zł gratis.

2500 zł. Tako od buta, co miesiąc bo nie pracujesz xD

Jako kolejarz zarabiam 3 tyś xD

Nie no, jest w pytę, drukarka robi brr, 100 miliardów już dodrukowali, rozdają bardziej niż wcześniej na lewo i prawo. Tej karuzeli nikt nie zatrzyma xD susza za rogiem, chleb za dychę to będzie rarytas, hiperinflacja welcome to xD Chyba czas zacząć własne warzywa na działce sądzić. I jakiegoś świniaka trzymać xD

#bekazpisu #duda #gospodarka #kryzys #koronawirus
K.....k - Ale beka xD

Dudeł zapowiedział zasiłek dla bezrobotnych na poziomie 1300...

źródło: comment_158858684598nkrupAzNLHW8PNYclhOf.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 324
@Kolej00rek: 2500 za siedzenie w domu? Ekstra, chyba serio czas zacząć być bezrobotnym, jadącym na zasiłkach, bo przecież zaraz ludzie bezrobotni będą zarabiać więcej, niż programiści z wypoku
  • Odpowiedz
A ja pracując na dwa zlecenia prawie całoetatowe i jedną umowę o pracę na 1/4 etatu nie dostanę złamanego grosza, mimo że tą większość straciłem i od 2 miesięcy mam bardzo niski dochód. Cudowne państwo ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: Serio? To może lepiej jebnac dg w cholerę i iść na bezrobocie, bo dzięki rządowi z 10 k zrobiło mi się 2 000 zł postojowego... i kolejne miesiące nie wyglądają lepiej a sezon trwa tylko do października.
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: ja to chyba co raz bardziej rozważam wyjazd z tego kraju xD przecież to się #!$%@? tak nie da żyć. Już mnie krew zalewa od tych zasiłków, a to jeszcze do pieca dorzucą 1,2 k xD matko boska, patol bogatszy od ludzi pracujących
  • Odpowiedz
@drzewnyzwierz: Zacytuję kolegę @glogovianin

Policzmy zasiłki:

1200zł za utratę pracy od koronawirusa
1300zł nowy zasiłek dla bezrobotnych
1500zł dodatek na wynajem mieszkania
= wychodzi niezła pensja, ale jak masz jeszcze dzieci, to o kurła xD
xx - zasiłek opiekuńczy, bo dziecko nie chodzi do szkoły
500zł x ilość dzieci

Problem, gdy socjale grubo przekraczają pensję ludzi, którzy normalnie pracująxD
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: akurat jeśli ktoś stracił pracę przez koronę, to państwo ma psi obowiązek mu pomóc, szczególnie że kiedy mu się wiodło to - jak podejrzewam - płacił podatki. Te 1200 czy 2080 zł to bardzo mało, szczególnie jeśli ktoś ma rachunki do zapłacenia. Co innego chronicznie bezrobotni którzy nie tworzą PKB bo nie chce się ruszyć dupy do pracy, oni nie powinni dostać nic
  • Odpowiedz
A ja pracując na dwa zlecenia prawie całoetatowe i jedną umowę o pracę na 1/4 etatu nie dostanę złamanego grosza, mimo że tą większość straciłem i od 2 miesięcy mam bardzo niski dochód. Cudowne państwo ( ͡º ͜ʖ͡º)


@rumcajs120: Podobnie jak u mnie, do marca pracowałem na umowa o prace + zlecenie. #!$%@?ło się i zostałem na samej najniższej krajowej, ale że mam etat to #!$%@?
  • Odpowiedz