Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Przymieram się do zakupu:
-biurka siedź/stój, budżet 2.5k, regulowane elektrycznie (może być sam stelaż bez blatu)
-fotela ergonomicznego, budżet 2.5k

Praca przy komputerze przez 8+ godzin. Moje wymiary to: 187 cm/ 80 kg. Wymiary biurka: ważne by głębokość była do 65-70 cm.

Z tego co zrobiłem krótki research to podobno najsensowniejszym wyborem jest flyingdesk, bo mają kolumny firmy LINAK, a u innych producentów nie wiadomo.

Z foteli zaś w tej kwocie najczęściej pojawia się Ergohuman, ale on jest polecany dla osób do średniego wzrostu, a sam mam 187 cm.

#biurko #pcmasterrace #meble #fotel #meblujzwykopem #biuro #stanowiskogracza #office #programowanie #informatyka
  • 26
  • Odpowiedz
Pozwólcie, że raz zainicjuję rozmowę. Mam nadzieję, że się nie obrazicie. ;)

@zjadacz_wyjadacz, @k_m_x @Paczek_w_masle @h4nter @piotrow @khurghan @John117 -> Czy Ergohuman wg Was jest najsensowniejszym wyborem dla osób wysokich 185-187 cm wzrostu?

@peli7 @bpp9 @keton22 -> Jaki fotel zakupiliście?

@wszystkiefajnenickisazajete -> Jak się sprawdza Flyingdesk?

@szymon4 @Rivo @bzyku95 -> Czy macie już jakieś biurko, które możecie polecić?
  • Odpowiedz
@CastleBuilder: kupiłem dwa fotele: Profim Veris i Profim Xenon Net - oba w świetnej okazji na olx (od osoby prawdopodobnie pracującej u producenta), jeden z przeznaczeniem do domu, drugi do biura

Z tej dwójki Xenon wydaje się lepszy dla osoby o moim wzroście (187cm here) - mam wsparcie na całych plecach i mogę swobodnie korzystać z zagłówka. Ma on trochę mniej regulacji niż Veris, przynajmniej w mojej wersji - Veris ma
  • Odpowiedz
@CastleBuilder: Ergohumana nie polecam dla 187cm, sam mam 180 i już czułem że łopatki wychodzą powoli za krzesło, sam kupiłem ten model:
https://massoni.pl/produkty/krzesla-biurowe/fuoco/
z tym że nie z siatki a z tapicerki, dla mnie wygodniejsze, i na razie jest super, a siedzę 12h+ dziennie, tylko musisz znaleźć salon blisko który będzie je miał

Co do biurka to odpuściłem temat, ale teraz powoli wraca, chyba postawie na stelaż z motiondesk + blat
  • Odpowiedz
@CastleBuilder: nie mam teraz możliwości podniesienia biurka ale dopóki mogłem to robić sprawowało się w 100% dobrze. Z tego co wiem biurka z Ikei korzystają teraz z tych samych sterowników co Flying Desk (LINAK).

Co do krzesła; mam Ergohuman Ergomax Elite, używam go od 2 lat i polecam (mam 198cm wzrostu). Jest przewiewne, siatka nie rozciąga się, podpiera plecy tak jak powinno. Jedyny minus to brak poziomej regulacji zagłówka.
  • Odpowiedz
Czy Ergohuman wg Was jest najsensowniejszym wyborem dla osób wysokich 185-187 cm wzrostu?


@CastleBuilder: mam 193cm, miła pani w sklepie powiedziała, że ErgoHuman nie jest dla wysokich, od razu jej nie uwierzyłem, ale jak posiedziałem chwilę to niestety okazało się, że miała rację... a szkoda, bo się napaliłem na ten fotel. Ostatecznie wziąłem fotel Viden z Nowego Stylu - gwarancja 5 lat door2door, świetny i funkcjonalny design, wiele wykończeń oraz cała
  • Odpowiedz