Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Przymieram się do zakupu:
-biurka siedź/stój, budżet 2.5k, regulowane elektrycznie (może być sam stelaż bez blatu)
-fotela ergonomicznego, budżet 2.5k

Praca przy komputerze przez 8+ godzin. Moje wymiary to: 187 cm/ 80 kg. Wymiary biurka: ważne by głębokość była do 65-70 cm.

Z tego co zrobiłem krótki research to podobno najsensowniejszym wyborem jest flyingdesk, bo mają kolumny firmy LINAK, a u innych producentów nie wiadomo.

Z foteli zaś w tej kwocie najczęściej pojawia się Ergohuman, ale on jest polecany dla osób do średniego wzrostu, a sam mam 187 cm.

#biurko #pcmasterrace #meble #fotel #meblujzwykopem #biuro #stanowiskogracza #office #programowanie #informatyka
  • 26
Pozwólcie, że raz zainicjuję rozmowę. Mam nadzieję, że się nie obrazicie. ;)

@zjadacz_wyjadacz, @k_m_x @Paczek_w_masle @h4nter @piotrow @khurghan @John117 -> Czy Ergohuman wg Was jest najsensowniejszym wyborem dla osób wysokich 185-187 cm wzrostu?

@peli7 @bpp9 @keton22 -> Jaki fotel zakupiliście?

@wszystkiefajnenickisazajete -> Jak się sprawdza Flyingdesk?

@szymon4 @Rivo @bzyku95 -> Czy macie już jakieś biurko, które możecie polecić?
@CastleBuilder: kupiłem dwa fotele: Profim Veris i Profim Xenon Net - oba w świetnej okazji na olx (od osoby prawdopodobnie pracującej u producenta), jeden z przeznaczeniem do domu, drugi do biura

Z tej dwójki Xenon wydaje się lepszy dla osoby o moim wzroście (187cm here) - mam wsparcie na całych plecach i mogę swobodnie korzystać z zagłówka. Ma on trochę mniej regulacji niż Veris, przynajmniej w mojej wersji - Veris ma
@CastleBuilder: Ergohumana nie polecam dla 187cm, sam mam 180 i już czułem że łopatki wychodzą powoli za krzesło, sam kupiłem ten model:
https://massoni.pl/produkty/krzesla-biurowe/fuoco/
z tym że nie z siatki a z tapicerki, dla mnie wygodniejsze, i na razie jest super, a siedzę 12h+ dziennie, tylko musisz znaleźć salon blisko który będzie je miał

Co do biurka to odpuściłem temat, ale teraz powoli wraca, chyba postawie na stelaż z motiondesk + blat
@CastleBuilder: nie mam teraz możliwości podniesienia biurka ale dopóki mogłem to robić sprawowało się w 100% dobrze. Z tego co wiem biurka z Ikei korzystają teraz z tych samych sterowników co Flying Desk (LINAK).

Co do krzesła; mam Ergohuman Ergomax Elite, używam go od 2 lat i polecam (mam 198cm wzrostu). Jest przewiewne, siatka nie rozciąga się, podpiera plecy tak jak powinno. Jedyny minus to brak poziomej regulacji zagłówka.
Czy Ergohuman wg Was jest najsensowniejszym wyborem dla osób wysokich 185-187 cm wzrostu?


@CastleBuilder: mam 193cm, miła pani w sklepie powiedziała, że ErgoHuman nie jest dla wysokich, od razu jej nie uwierzyłem, ale jak posiedziałem chwilę to niestety okazało się, że miała rację... a szkoda, bo się napaliłem na ten fotel. Ostatecznie wziąłem fotel Viden z Nowego Stylu - gwarancja 5 lat door2door, świetny i funkcjonalny design, wiele wykończeń oraz cała