Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mam problem z wolnym pobieraniem na PS4 Pro. Zaczęło się to niedawno, jeszcze 2 miesiące temu było wszystko okej. Konsola podłączona jest przez Wi-Fi i od razu mówię, że nie chcę i nie mam możliwości testować połączenia kablem, bo skoro przez tyle lat było wszystko dobrze to oznacza, że połączenie Wi-Fi powinno działać ok. Testy prędkości dają przyzwoite wyniki - około 1.3 Mb/s. Jednak gdy przychodzi do pobierania czegokolwiek to, no właśnie, tak jak widać na zdjęciu. Ponad 30 godzin aktualnie, ale co chwilę przeskakuje między 30 a 99. Poza konsolą pod tym Wi-Fi działają jeszcze laptop i telefon, ale oczywiście nie mogą one, aż tak spowalniać pobierania. Tę kolekcje Natana... dodałem do pobierania wtedy, gdy wyszła ona na PS plus, czyli pobiera się już ponad miesiąc (!) - oczywiście nie bez przerwy, ale już mnie szlag trafia. Dodam, że kłopotliwe wolne pobieranie występuje przy próbie ściągnięcia czegokolwiek, nie ważne ile waży.

Jeszcze jednym problemem, który pojawił się w ostatnim czasie jest powolna aktualizacja już po pobraniu. Ostatnie kopiowanie plików w przypadku Apex'a trwało ponad 30 min, po aktualizacji, która zawierała ok. 150 MB. Myślałem, że to przez zbyt dużą ilość plików na dysku, jednak gdy usunąłem kilka gier i mam teraz 400 GB wolnego miejsca (konsola 1TB) problem nie minął.

Nie wiem już co mam robić. Macie jakieś sugestie ? Oczywiście takie podstawy jak "zresetuj router", "wyłącz i włącz połączenie z internetem w konsoli" już zrobiłem.

#gry #internet #sieci #konsole #ps4 #ps4pro #playstation #playstation4
Deffyx - Cześć,

Mam problem z wolnym pobieraniem na PS4 Pro. Zaczęło się to niedaw...

źródło: comment_1588525041Ovw0tkRQWmIjkitgRcAhZD.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Konsola podłączona jest przez Wi-Fi i od razu mówię, że nie chcę i nie mam możliwości testować połączenia kablem, bo skoro przez tyle lat było wszystko dobrze to oznacza, że połączenie Wi-Fi powinno działać ok.


@Deffyx: to jest PS4, raz wifi będzie działać dobrze, a raz c-----o i najlepiej połączyć kablem, japończyk z----ł. Spróbuj restartować konsolę aż do skutku. Albo dysk umiera.
  • Odpowiedz
@Deffyx skoro instalacja też długo trwa to może coś z dyskiem ale no nie da się tego sprawdzić bez podłączenia kablem, choćby na moment musisz podłączyć to kablem do routera i sprawdzić prędkości.

Jeżeli problem pozostanie to możliwe, że dysk pada jeżeli wszystko zacznie śmigać to znaczy, że wifi świruje w PS4 i w sumie i tak obstawiam właśnie to bo wifi w ps4 to żart i raz działa raz nie
  • Odpowiedz
@Deffyx: Żeby wyeliminować wszystkie problemy najpierw zawsze sprawdź jak Ci konsola podbiera dane po kablu. Niestety ale PS4 ma naprawdę padaczkowy interfejs WiFi (podobnie zresztą jak X-klocek i inne) i z nie wszystkimi routerami domowymi chce to działać poprawnie. Ja swojego PS4 podłączyłem po kablu bo objaw był bardzo podobny to tego co masz wyżej - a routery już próbowałem naprawdę różne i najlepiej PS4 działa w paśmie 5GHZ -
  • Odpowiedz