Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 583
#medycyna #studiamedyczne #szpital #koronawirus #covid19 #patologiazewsi #patologiazmiasta

Ciągle się trzęsę i nie mogę tego zdzierżyć. Wszystko mnie mierzi. Moja dziewczyna studiuje medycynę na piątym roku na warszawskim WUMie. Mieszka razem z dwiema koleżankami w mieszkaniu na Mokotowie. Jakieś pół godziny temu wróciły razem ze szpitala by odpocząć po nocnej zmianie. Jakieś 10 minut po przyjściu moja dziewczyna usłyszała dziwne hałasy na klatce. Ktoś wsunął taką kartkę pod drzwiami. Teraz dziewczyny boją się wyjść bo może je spotkać jakaś krzywda. Jadę do nich dzisiaj na noc, bo inaczej nie zasną. Pomożecie mi to nagłośnić? Co z tym zrobić?
adrninistrator - #medycyna #studiamedyczne #szpital #koronawirus #covid19 #patologiaz...

źródło: comment_1588435682GPbF3c3rbZUIjToAlPrzE8.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
@emcter niekoniecznie. U mnie na uczelni jest potrzeba studentów całkiem spora i mieliśmy w niektórych szpitalach prośby o przychodzenie też w nocy. Głównie do bram szpitali czy wejść na oddziały.
  • Odpowiedz
@PrzemekPro: Jestem studentem 2 roku lekarskiego na WUMie.

To prawda, że od prawie 1,5 miesiące siedzimy w domu na elearingu.

Op może baituje, może nie, jednak pamiętam na samym początku pandemii WUM ogłaszał na facebooku nabór na wolontariuszy do pomocy przy pandemii.

Nie wiem tylko w jakim charakterze miał być ten wolontariat (czy praca przy pacjentach, czy jakieś call center dla potencjalnych chorych), bo tak dokładnie się tym nie interesowałem, więc
  • Odpowiedz
@Furox jest dużo możliwości. Nie jestem na WUM ale gdzie indziej i sam bylem jakiś wolontariuszem i u nas był i możliwość call center z sanepidem i na oddziałach i na bramach i można się było wpisywać tylko rotacja była ograniczona. Całkiem ciekawa sprawa i pewnie byłbym dłużej gdyby nie to że uczelnia postanowiła mnie dosłownie zasrać obowiązkami które w normalnej sytuacji nawet nie istniały xX
  • Odpowiedz
@emcter nie wiem może i bait nie oceniam tylko tak wpisałem. Też nie wiem jak to będzie rozwiązane bo jeszcze decyzje nie zapadły standardowo słowo rektora na sam koniec czy dziekana będzie się liczyć najbardziej i zrobi co chce. Nam nic nie obiecywali ani nic tylko podali w pewnym momencie info że być może za to będą praktyki odrobione ale władze uczelni się nie ustosunkowały
  • Odpowiedz
@emcter: Wybacz przeczytałem "po łebkach", mea culpa.

@Sauron_Wladca_Ciemnosci: Tego tak jak pisałem w przypadku WUM nie jestem dokładnie pewny.

A co do zaliczeń wolontariatu jako praktyk, to na WUMie nie jest to jeszcze dokładnie zdefiniowane. Z tego co wiem pojawił się pomysł, aby zaliczać wolontariat jako praktyki, a w innych przypadkach po prostu przenieść praktyki z tego roku na rok następny (2 razy więcej praktyk w kolejnym roku), ale nie
  • Odpowiedz
przenieść praktyki z tego roku na rok następny


@Furox: Na UMB mieliśmy mieć praktyki w ZRM a raczej nie sądzę, że po tej epidemii nas przyjmą z otwartymi ramionami. Będzie śmiech przez łzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I jak taka sytuacja się pojawi to będzie masakra. Pomijając ZRM to jeszcze oddziały, na które też nie ma info żadnego.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sauron_Wladca_Ciemnosci: Może nie w lesie ale ani studenci ani rektorzy nie mogą doczekać się informacji od ministerstwa zdrowia.
Jeszcze Gowin prawie dwa miesiące temu mówił to samo co mówią teraz - nie wiadomo, nie od nas zależy.

Rozumiem sytuację ale czy tak ciężko konkrety jakieś podać xd
  • Odpowiedz
@Sauron_Wladca_Ciemnosci: WUM to akurat ma specjalność w trzymaniu w niepewności studentów.

Dodatkowo ostatnio mieliśmy jeszcze kampanie wyborczą na rektora (będzie nowy rektor w następnym roku akademickim, obecny przegrał) i miałem wrażenie, że rektor miał trochę #!$%@? na studentów, bo zarządzenie o przedłużeniu odwołania zajęć wydał na kilka dni przed terminem o którym mówiło poprzednie zarządzenie (30 kwietnia). Poprzednio wydawał zarządzenia w tej sprawie z większym wyprzedzeniem.
  • Odpowiedz