Wpis z mikrobloga

Mentalność ludzi na wsi mnie rozwala... Pierwszy maja to tylko święto państwowe, synek tylko miastowe odpoczywają. Na wsi nie ma wolnego, pracujemy normalnie XD Dziś rano matka dowiaduje się że oprócz święta flagi jest także jakieś święto kościelne, przełożone z niedzieli. Bo niedziela święta nie przyjmuje, więc jest dziś. A więc dziś jednak w polu nic nie można robić !! xD Najwyżej koło domu, ale cichutko - zakaz odpalania ciągników..........

#polska #zalesie #wies #gorzkiezale #katolicyzm
  • 92
@emulegator: mnie to ogólnie rozwala mentalność osób "wierzących", którzy wybierają sobie to co im pasuje z tej ich całej wiary i tylko to stosują

Niedziela dzień święty nie pracujemy, piątek post nie jemy mięsa, jakieś święta do kościółka, ale już przykazania wszystkie łamane codziennie, 7 grzechów głównych to nawet nie znają, zawiść, zazdrość, wyzywanie się, ale na tacę to dać trzeba i nie chodzisz do kościoła nie jesteś moim dzieckiem, nie
@ppiasq: Dla mnie to nie tyle grażynowe podejście, co po prostu dobry sąsiedzki obyczaj. W święta na wsi się odpoczywa i tyle, ewentualnie wykonuje drobne prace po cichu.
Maszyny rolnicze hałasują, czasem bardzo głośno. To jest taka niepisana umowa między sąsiadami, że w święta wszyscy zapewniamy sobie ciszę i spokój.

Powiedz, czy lepsze podejście mają ludzie w mieście, gdzie sąsiad zza ściany odpala wiertarkę w niedzielę o 7 rano.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
no nie wiem? piekło, niebo, życie wieczne? Mówi ci to coś? Chyba to jest oczywiste że wiara > państwo dla osoby wierzącej. Zresztą jest jakiś nakaz siedzenia na dupie w święto państwowe? Nie jestem ekspertem od katolicyzmu, ale wydaje mi się, że katolicy w święta mają unikać pracy.


@Harmonia: przecież jak sąsiad nie usłyszy, ani nie zobaczy, to wtedy nie ma grzechu. Ta sama logika co u muzułmanów, że w nocy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@resuf: nie musi jedna osoba wiercic.wystarczy ze jedna wierci w jednego dnia, druga drugiego, trzecia kosi trawe itp. Chodzi o to, ze wlasnie niedziela jest od tego aby miec jeden dzien ciszy i spokoju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Harmonia: daj szeroko zakrojone badania o przeciwnych wnioskach, albo skończ #!$%@?ć. Opisuję doświadczenia z pierwszej ręki z katolikami.

Na zewnątrz prania nie wolno wywiesić, ale na strychu tak. Robić przy domu tylko coś cichego, żeby sąsiedzi nie zauważyli, bo będzie wstyd.

To są tak często powtarzane sytuacje przez różne osoby, że można wywnioskować, że są powszechne.