Wpis z mikrobloga

Mentalność ludzi na wsi mnie rozwala... Pierwszy maja to tylko święto państwowe, synek tylko miastowe odpoczywają. Na wsi nie ma wolnego, pracujemy normalnie XD Dziś rano matka dowiaduje się że oprócz święta flagi jest także jakieś święto kościelne, przełożone z niedzieli. Bo niedziela święta nie przyjmuje, więc jest dziś. A więc dziś jednak w polu nic nie można robić !! xD Najwyżej koło domu, ale cichutko - zakaz odpalania ciągników..........

#polska #zalesie #wies #gorzkiezale #katolicyzm
  • 92
@Chrubek: weź nic mi nie mów. kilka lat nie mogłem prania w niedzielę zrobić.( _)
@ppiasq: ale to właśnie wynika z wiary, opacznie rozumianej. "co somsiedzi powiedzą że tutaj się w dzień święty pracuje!" - dzień święty jest słowem klucz.
@emulegator: O to to. Znam to z autopsji. Szykowałem u wujka na wsi drewno na dach swojego domu. I wypadło święto Piotra czy tam Pawła w ciągu tygodnia i tak delikatnie mi sugerował żeby nie przyjeżdżać jutro bo święto i nikt na wsi nie pracuję, więc ja też nie powinienem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@emulegator: wgl jak można przenosić święta z niedzieli na inne dni? Chciałem dzisiaj zrobić parę rzeczy u babci, która mieszka na drugim krańcu wsi (pociąć drewno itp), więc pojechałem do niej z mamą. Jednak gdy przejeżdżaliśmy koło kościoła zauważyła że jest msza, zwróciła też uwage, ze nikt na wsi nic koło domu nie robi i przedzwonila do jednej ciotki by się upewnic, że dzisiaj jest pseudoswieto, po czym razem z babcią
@resuf:

rozumiem, że ludzie potrzebują użyć wiertarki i rozumiem, że robią to w dniu wolnym od pracy.

Sęk w tym, że ludzie w blokach dzielą się z grubsza na dwie grupy: takich, którzy co 4-5 lat robią generalny remont mieszkania, czasem malowanie, czasem wbiją gwóźdź do obrazka, i takich którzy muszą naparzać udarem od białego rana przez cały tydzień, co drugi-trzeci. Takie hobby. Z pierwszą grupą problemu nie ma, druga może
Pobierz Dutch - @resuf: 
rozumiem, że ludzie potrzebują użyć wiertarki i rozumiem, że robią t...
źródło: comment_1588435253ZzA68TQh2vD2Ckhz94Q4nX.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
naparzać udarem od białego rana przez cały tydzień, co drugi-trzeci.

@Dutch: chyba jednak trochę koloryzujesz, bo jak ktoś przez całe dnie codziennie przez tydzień #!$%@?ł udarem to by mu po paru dniach ściany zabrakło.
@emulegator: moja odpowiedź na tekst taty, ze nie mogę zmieniać kół w samochodzie w niedzielę:

Pismo święte mówi, że nie wolno wykonywać prac niekoniecznych, a nie prac w ogóle - wymiana kół jest pracą konieczną bo od tego zależy moje bezpieczeństwo i życie.