Wpis z mikrobloga

Mentalność ludzi na wsi mnie rozwala... Pierwszy maja to tylko święto państwowe, synek tylko miastowe odpoczywają. Na wsi nie ma wolnego, pracujemy normalnie XD Dziś rano matka dowiaduje się że oprócz święta flagi jest także jakieś święto kościelne, przełożone z niedzieli. Bo niedziela święta nie przyjmuje, więc jest dziś. A więc dziś jednak w polu nic nie można robić !! xD Najwyżej koło domu, ale cichutko - zakaz odpalania ciągników..........

#polska #zalesie #wies #gorzkiezale #katolicyzm
  • 92
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@emulegator: A ja mam w to #!$%@? i robię co chce jutro nawet będę sądził 1h ziemniaków oczywiście ciagnikiem. A sąsiedzi tylko patrzą z boku i robią minę Pikachu. W tym roku jak ksiądz chodził po kolędzie to sąsiad go do mnie nie przyprowadził ,jak go za chwilę spytałem o co chodzi to podobno my nie wierzymy w Boga bo nie widzi żebyśmy co niedzielę samochodem wyjeżdżali czyli nie chodzimy do
@ppiasq: Dobrze napisales. W Polsce to taki slomiany katolicyzm, aby na pokaz. Dobrze to Varga opisal.

Znajomy, « prawdziwy katolik » co liczy tylko pieniadze i mysli jak kogos wyhvjac pytal ostatnio czy « ludzie sie nie patrzyli » jak poszedlem w masce do sklepu, bo on nie zaklada. Ciemnota yebana!
@emulegator: Tak przy okazji świeto pracy 1 maja wprowadzili nam sowieci w połowie ubiegłego wieku i kazali chodzić na obchody nosząc czerwoną flagę. Sporo osób 1 maja poprostu nie uważa za świeto. Za to 3 maja rocznica naszej konstytucji to już poważne świeto i typowo nasze polskie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simple-Man: rozumiem, że ludzie potrzebują użyć wiertarki i rozumiem, że robią to w dniu wolnym od pracy. Rozumiem też jak zgrabnie spróbowałeś sprowadzić mój argument do absurdu (wiercić 7 dni w tygodniu, sugerowanie, że wg. mnie ludzie nie potrzebują odpoczywać).
@emulegator Dobrze Cię rozumiem. Jak jeszcze mieszkałem na wsi z dziadkami to raz mój królik uszkodził klatkę tak, że mógł spokojnie wyjść. Pomyślałem, że skoro mam materiały to mogę zrobić mu nową wypasioną klatkę z wybiegiem na ogród. Oczywiście rozpętało się piekło.
-Spawarki broń Boże dotykać w niedzielę!
-Jak użyjesz wiertarki to pójdziemy do piekła
-No weź nie hałasuj bo sąsiedzi pomyślą że tu jakąś sekta mieszka.
Oczywiście na nic zdało się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emulegator: mój tata (niewierzący), często jak miał kosic trawnik w sobotę to mówił, że mu sie nie chce i jutro zrobi, a w niedziele mówił ze nie będzie kosil, bo sąsiedzi sie będą denerwować i w niedziele to nie wypada xD wszyscy w domu w różnym stopniu wierzący, ale nikt do kościoła nie chodził ani nic. I tak mógł sobie skosic za tydzień, bo w tygodniu pracował do wieczora.
@emulegator: niektórzy w niedziele boją się odpalić odkurzacz czy pralkę. Bo niedziela dzień święty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Chrubek ja mam #!$%@? na niedzielę. Ostatnio kosiłem trawę na podwórku i robiłem ławeczkę na ogrodku mimo, że mieszkam blisko kościoła i plebanii. Proboszcz jest spoko i mimo, że jestem ateistą to sam zagada i nie traktuje mnie jak niewiernego, którego nie widzi w kościele i trzeba #!$%@? na