Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
polecacie jakąś poradnię rodzinną w #warszawa, żeby szybko i bezproblemowo, a najlepiej na jednym spotkaniu załatwić formalności do ślubu?
Nauki przedmałżeńskie już zrobione, została tylko poradnia.
#zwiazki #slub
  • 18
  • Odpowiedz
@bunio244: u nas były 3 spotkania i ch***
Podobno w Warszawie biskup wydał zakaz wszystkich kursów weekendowych itp - musiałbyś pytać/szukać poza Wawą.
Jeżeli chodzi o same spotkania to na część nie katolicką warto iść i słuchać.
  • Odpowiedz
@bunio244: standardowo są trzy. Czasem można załatwić jednym dłuższym ale na zaświadczeniu i tak będą trzy, więc to trochę na lewo. Z tego względu nikt oficjalnie nie ogłosi, że robi na jednym. Popytaj znajomych najlepiej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Azai dlatego pytam, bo może akurat tutaj jest ktoś, komu się udało. Niestety nie mam znajomych w Warszawie, którzy brali ślub ostatnio
  • Odpowiedz
@modzelem: hmm, to chyba cos sie zmieniło, ja brałem kościelny w 2007r. I nie przypominam sobie takich udziwnień. Owszem były jakieś spotkania w parafii, ale w sumie byłem tylko raz bo nie miałem czasu na takie zabawy. A wogóle głupio wyszło, bo na tym jednym spotkaniu na którym byłem, to oficjalnie sobie przykimałem bo byłem po nocce ( ͡° ͜ʖ ͡°). Żona mówi że i chrapanie
  • Odpowiedz
@bunio244: od biedy na olx jest od groma ogłoszeń. Część to mogą być te panie co sobie prowadzeniem poradni przy parafiach dorabiają więc można dopytać jaka parafia i w ogóle.
  • Odpowiedz
@bunio244: zero jest coś takiego przy ślubie kościelnym? Znajomy bierze ślub kościelny za kilka miesięcy i opowiadał ostatnio że maja kurs przedmałżeński zrobiony i już nic nie muszą więcej
  • Odpowiedz