Wpis z mikrobloga

Hańbą dla mnie i dla pana jest że pan śmie zapytać mnie o coś podobnego
Mnie który stałem na czele katedry i pokonałem bazę danych
Hańbą powinno być dla pana pytanie takie do mnie skierowane
Opowiedziałem panu wszystko na wykładzie, nawet pan nie pomyśl, kiedykolwiek, żeby czegoś nie zapamiętać i się dopytać.
Zapytanie jest zbrodnią wobec mnie!
Czy pan student rozumie
Jak może śmieć pytać mnie który pokonał baza danych!
#studbaza #studia #heheszki #zdalnenauczanie
Cierniostwor - Hańbą dla mnie i dla pana jest że pan śmie zapytać mnie o coś podobneg...

źródło: comment_1588144787Y71sU2i8YbLZrwmpF9cniw.jpg

Pobierz
  • 238
  • Odpowiedz
@salad_fingers: To nie mój screen, dostałem go od młodszego kolegi.

Generalnie nie chciałem żeby on robił cały wykład od nowa, ale mógł odpowiedzieć tak:

Na wykładzie(link), na slajdzie 4 jest wytłumaczony podobny przykład. Jeśli ma pan problem ze zrozumieniem jakiegoś fragmentu mogę panu spróbować inaczej wytłumaczyć.


a potem ewentualnie dodać zdanie lub 2 jak by coś było nie tak. Ja tak robiłem jak technolodzy czegoś nie rozumieli. https://www.wykop.pl/wpis/49081379/hanba-dla-mnie-i-dla-pana-jest-ze-pan-smie-zapytac/#comment-173565815
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Cierniostwor: mówiłem wcześniej, że jeśli to by było niezrozumiałe to spoko, ale OPa zadowoliła odpowiedź, że jest to w materiałach. W twoim przypadku to by było jakby w ogóle nie spojrzeli w dokumentację i pytali się Ciebie o wszystko. To już jest typowe olewanie i brak szacunku do tego, który tą dokumentacja tworzył
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Z jednej strony prowadzący przesadził ale z drugiej strony koleś serio zadał wyjątkowo głupie pytanie. A jeśli do tego to było na slajdach to faktycznie student lepiej niech poszuka innego zawodu bo z takim podejściem to kariery w IT nie zrobi. Na temat mapowania klas do baz danych jest od cholery materiałów w necie bo to są serio podstawy.

Większość pracy programisty to szukanie odpowiedzi w Google i dokumentacji, lepiej
  • Odpowiedz
  • 36
@MDobak tutaj tylko i wyłącznie chodzi o to że pan profesur uważa się bóg wie za kogo. Niektórzy profesorowie to chyba żyją w innym świecie bo nie potrafią nawet dzień dobry odpowiedź. Czy oni myślą że wszyscy uważają ich za bogów? Właśnie takich ludzi zawsze się unika, chodzi się do takiego dzbana tylko żeby zaliczyć i iść dalej a w głowie się myślę swoje i takim chamie.
  • Odpowiedz
Dzieki, dawno skonczylem edukacje "wyzsza", ale widze ze nic sie nie zmienilo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

HEHEHE STUDIOWANIE NIE JEST OBOWIOMZKOWE, MOZE PAN OPUSCIC LABORATORIUM, PODKRESLAM LABORATORIUM!!!!!
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Studia generalnie uczą myśleć samemu a nie z byle pierdoła pytac prowadzacego gdzie tu jest w miarę oczywista sprawa lub znajomych o ile masz. Naucz się sam myśleć wykładowca wiecznie żył nie będzie xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 128
@Cierniostwor: najlepsze w tym wszystkim jest to, pomijając kompleks Boga, że udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie zajęłoby mniej czasu wykładowcy niż te jego wywody
  • Odpowiedz
prowadzacy zamiast pajacowac mogl napisac (...)


@taguje: W życiu na takie pytanie bym studentowi nie udzielił wyczerpującej odpowiedzi. "Proszę jeszcze raz przestudiować wykład X, na slajdach 4-6 są interesujące Pana zagadnienia. To jest też w rozdziale 8 książki Y." Wbrew temu, co się wydaje @Nefju, napisanie takiego wyjaśnienia czasem zajmuje i godzinę. Wbrew temu, co się wydaje wielu studentom, prowadzący nie jest tam tylko dla nich - oprócz pracy dydaktycznej
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: To była właśnie dla mnie jedna z największych różnic po przeniesieniu się na zagraniczną uczelnię - gdy studenci mieli z czymś problem, to wykładowcy odpowiadali chętnie na pytania, a jak problem był powszechny, to pytali czy na pewno dobrze omówili temat wcześniej i może powinni powtórzyć, by wszyscy zrozumieli. Nie wyżywali się na studentach, że nie umieją, tylko zastanawiali się też czy to oni na pewno dobrze przekazali wiedzę. W
  • Odpowiedz
nie zapominaj o innych osobach z roku dla których jesteś konkurencja na rynku pracy xx


@BomBom: Śmej się. Na AGH IMiR była taka młoda doktorantka która potrafiła tak mówić kiedy ujebywała specjalnie 80% grupy xD
Jak #!$%@? student na drugim roku jest dla niej konkurencją to nie wiem czym jest jest inny doktorant :D
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Mnie jeszcze w ogóle zastanawia po co w takim razie jest większość tych ćwiczeń/wykładów i dlaczego utrzymuje się etaty dla tych zajebistych doktorów/profesorów skoro:

1. Wykłady często prowadzone są w gówniany sposób.
2. Slajdy są do niczego/nie można ich nawet w normalny sposób udostępnić w XXI wieku.
3. Student powinien sam zdobywać wiedzę, tu nikt za rączkę nie będzie prowadził
4. Jaśnie Pan profesor niczego nie wyjaśni bo pkt 3
  • Odpowiedz