Wpis z mikrobloga

Hańbą dla mnie i dla pana jest że pan śmie zapytać mnie o coś podobnego
Mnie który stałem na czele katedry i pokonałem bazę danych
Hańbą powinno być dla pana pytanie takie do mnie skierowane
Opowiedziałem panu wszystko na wykładzie, nawet pan nie pomyśl, kiedykolwiek, żeby czegoś nie zapamiętać i się dopytać.
Zapytanie jest zbrodnią wobec mnie!
Czy pan student rozumie
Jak może śmieć pytać mnie który pokonał baza danych!
#studbaza #studia #heheszki #zdalnenauczanie
Cierniostwor - Hańbą dla mnie i dla pana jest że pan śmie zapytać mnie o coś podobneg...

źródło: comment_1588144787Y71sU2i8YbLZrwmpF9cniw.jpg

Pobierz
  • 238
zawsze mnie takie typki śmieszą, nic nie robią i się #!$%@?ą, a później to jak to zrobić przecież tego nie było. Trochę samodzielności może?


@Harmonia: Każdy ma prawo czegoś zapomnieć i się grzecznie zapytać.
To chyba była największa pozytywna zmiana po pójściu do pracy po studiach: wszyscy szkoleniowcy/starsi współpracownicy mili, pomocni, opowiadają na pytania, i to mimo że ich czas jest o wiele cenniejszy a poruszane rzeczy o wiele trudniejsze.
A
@Harmonia:

To pytanie po #!$%@? w ogóle taki "prowadzący" tam pracuje. Już w ciągu ostatnich paru dni spotkałem się kilkukrotnie z taką opinią, że student ma umieć i #!$%@?, a prowadzący ma wymagać i na nic nie odpowiadać. Właśnie przez taki mindset mamy takie uczelnie jakie mamy, bo jak potem taka osoba ma się kogoś spytać jak czegoś nie wie skoro spotyka się z takimi reakcjami i tak się kółeczko toczy.
@Infamiee:

Tylko, że za coś temu prowadzącemu płacą, czemu dostaję pełną pensje jak wywiązuje się tylko z części swoich obowiązków? U mnie na uczelni jest taki prowadzący, że na początku tego semestru nie pojawił się ani raz na zajęciach projektowych, na e-wykładzie miał wytłumaczyć projekt i 2 razy się nie pojawił, na maile odpisuje rzadko, a duży projekt dał, tak samo jak tacy jak na screenie którzy myślą, że student zrozumie
@Infamiee: Popatrzmy na sytuacje ze screena: student o coś pyta. Prowadzący napisał:

Za tego typu pytanie powinien pan wylecieć z laboratoriów.

Slajd 4 z wykładu.


Mógł napisać:

Na wykładzie(link), na slajdzie 4 jest wytłumaczony podobny przykład. Jeśli ma pan problem ze zrozumieniem jakiegoś fragmentu mogę panu spróbować inaczej wytłumaczyć.


Czy nie lepiej, milej, grzeczniej?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Need: jeśli nie wytłumaczy albo olewa to jak najbardziej trzeba to zgłaszać i piętnować. Też mam wykładowcę, który zrobił podobnie i też pisaliśmy do niego, że to jest nie w porządku i z kolejnym razem pewnie go zgłosimy do prodziekana. Ale tutaj OP ma dostęp do materiałów, miał wykłady, miał przykład w wykładach, tylko widocznie nie chciało mu się nawet tych materiałów otworzyć i zawraca dupe prowadzącemu.
Wyobraź sobie, że robisz wykłady i udostępniasz materiały, żeby każdy mógł przerobić i sprawdzić w każdej chwili, a ktoś kto widocznie albo wszystko olał albo po prostu jest chamski jeszcze się o to pyta.


@Infamiee: Prowadziłem szkolenia dla technologów w fabryce w której pracowałem jako inżynier badań i rozwoju. Zdarzało się że pytali o rzeczy które były w dokumentacji, w takim wypadku albo poprawialiśmy dokumentacje żeby była jaśniejsza, ale staraliśmy się
@Cierniostwor: Rozumiem twoją frustrację, przez całe studia nie spotkałem się z taką brutalną odpowiedzią. Nie znam tematu, więc może to, o co pytałeś było rzeczywiście nietrywialne. Absolutnie też zgadzam się, że powinien był zachować więcej zimnej krwi i odpowiedzieć grzeczniej.
Ale jako ktoś, kto miał przyjemność pracy ze studentami, rozumiem też po części odpowiedź prowadzącego. Jeśli na wykładzie, na którym dokładnie tłumaczył temat, o który pytałeś, było 7 osób, z czego