Wpis z mikrobloga

Wczoraj po 5cio miesiecznej znajomosci, pierwszy raz bylem w domu mojej dziewczyny, na tak zwanym zapoznaniu.

Problem jest taki, ze rodzice rozowej to klasyczna rodzina z kompleksami PRL, tj. najlepsza robota to panstwowa, konieczny dyplom z uczelni, sami cale zycie na sredniego szczebla stanowiskach urzedniczych...

No i niestety zgrzyt bo ja po technikum informatycznym, przez samouki html -> php -> java dev. Tagowego 15k jeszcze nie ma, ale jest blisko.

Siadamy do stolu, masa smal talkow o dupie marynie, i pada pytanie od starego, no to gdzie tam studiowales xd

Ja normalnie, ze nigdzie, po srednim od razu zaczalem zajmowac sie programowaniem...

Stary wywalil galy jak gollum, widac ze mu mina zrzedla, zapytal dlaczego nie? Czy sie nie dostalem? Czy nie zdalem matury, jego trojka dzieci ma magistra (chu w to, ze z jakiejs #!$%@? typu historia kultury lepienia chatek z gowna w Kongo, czy formowanie siodel na beduinskie dromadery).

Ja mu na to, ze studia nie sa mi potrzebne, i moja praca daje mi wieksza pensje, niz 4 magistrow zoologii dorzecza Orinoko razem wzietych.

Łep mu się zagotował, wstal od stolu, i oficjalnie powiedzial do corki, zeby sobie znalazla kogos porzadniejszego z perspektywami xD

Posiedzielismy z 10min w ciezkiej atmosferze, po czym wyszedlem. Z rana dostalem wiadomosc, ze ona sie bardzo liczy ze zdaniem rodzicow i sie zastanawia nad nami.

Jak laska ma takie rozkminy, to chyba wypada dac se spokoj?

#niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #pieniadze #tinder #przegryw #p0lka
  • 98
  • Odpowiedz
@frikidiki: Być może to wartościowa dziewczyna.
Nie wiem jakie masz wobec niej plany, pogadaj z nią szczerze.
Może spotkaliście się w złym czasie wasz rozwój emocjonalny nie jest na zbliżonym poziomie.
A na takich zgredów najlepiej działa status materialny.
Na takie #!$%@? odpowiadam - Magistra jeszcze nie mam ale dwa mieszkania już sobie kupiłem.
  • Odpowiedz
moja praca daje mi wieksza pensje, niz 4 magistrow zoologii dorzecza Orinoko razem wzietych


@frikidiki: po tobie też widać jakieś kompleksy bo nawet jemu w twarz musiałeś rzucić jak to gardzisz gównokierunkami.
  • Odpowiedz
@frikidiki: typ napisał baita, żeby dowartościować się, bo nie może przeżyć że nie ma studiów i ewidentnie czuję się przez to gorszy no i wykopki jak zwykle - bo wpis o takiej samej treści pojawia się średnio raz w tygodniu - spisali się na medal. Bo zawsze jest dobra okazja, żeby pospuszczać się nad #programista15k
  • Odpowiedz
@frikidiki: #!$%@? to rozegrałeś.

Trzeba było rzucić "no, nie mam studiów, bo od razu poszedłem w programowanie. W tej branży nie potrzeba studiów, jeżeli się nie idzie na kierownicze stanowisko. Może za kilak lat pójdę na studia, myślę nad matematyką albo fizyką techniczną". Wyszedłbyś na normalnego ziomka.

A tak - wyszedłeś na buca. Mikrobiolodzy w labach zarabiają grosze, ale nikt normalny nie umniejszy ich znaczenia i wykształcenia.
  • Odpowiedz
@frikidiki: Nie wiem czy to bait, ale załóżmy że nie. Gdyby obcy gość tak bardzo próbowałby mnie zmieszać z błotem jak Twój niedoszły teść to zaproponowałbym porównanie swoich wynagrodzeń i stwierdził ze smutkiem: "spodziewałem się, że panska córka wychowała się w porządniejszej rodzinie"
  • Odpowiedz
@frikidiki: pasta albo bait ale #!$%@? nerdy #programista15k mają jakieś małe #!$%@? bo na każdym kroku muszą się chwalić jak to oni boga za nogi nie złapali bo potrafią hello world w javie napisać. No #!$%@? ego #!$%@? w kosmos a pryszcz na pryszczu rośnie. Zwykła szambiarka też tyle zarobi w miesiąc a jakoś szambiarze nie mają tak #!$%@? ego.
  • Odpowiedz