Wpis z mikrobloga

IPhone 6s kupiony pod koniec 2015 dostał dziś najnowsza aktualizację do13.4.1, tym samym producent wciąż wspiera produkt, który ma 4.5 roku. Wparcie pewnie skończy się z iOS 14, czyli po 5 latach od premiery. Wciąż działa bardzo dobrze, a żona nie myśli o zmianie.

Czy ktoś ma androida z tych lat? Macie tam aktualizacje? Ktoś ma w ogóle dobrze działającego Androida z 2015?

Tylko proszę bez wojenek. Ja nikogo nie zamierzam przekonywać do Iphone, ani zniechęcać do innych telefonów. Każdy ma swojego faworyta i niech tak zostanie.

Zapraszam do dyskusji.

#ios #iphone #apple #android #samsung #telefony
  • 244
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: sgs8 here, w kwietniu 3 lata od premiery, jak na razie aktualizacje mniej więcej raz w miesiącu, android 9, za 2 lata wąpię że jeszcze będzie support, ale też trzeba przyznać, że nie jest tragicznie, po prostu 1 android nierówny innemu i to jest wbrew pozorom właśnie największa siła tego systemu, a właściwie główna jeśli nie jedyna duża bolączka iOS - ten system jest zamknięty (to bardzo źle dla
  • Odpowiedz
Czy ktoś ma androida z tych lat? Macie tam aktualizacje? Ktoś ma w ogóle dobrze działającego Androida z 2015?


@ostatniwrankingu: Tak, mam. Co prawda nie wsparcie producenta, a ludzi odpowiedzianych za LineageOS, ale jest. Do tego działa lepiej niż jak wyjmowałem z pudełka.
  • Odpowiedz
To jakiś Galaxy S5, aktualizacji brak


@yupitr: Akurat SGS5 wydany był 04.2014, a 08.2017 dostał ostatnią dużą aktualizację. Mniejsze (a i tak pewnie większe niż ten iPhone) dostawał jeszcze w 05.2018. Samsung flagowce aktualizuje stosunkowo długo.
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: Ja tam wolę sobie kupować nowy telefon co rok czy 2 lata w cenie do ~1,5 tysiąca i mieć wszystkie nowinki technologiczne, niż kupić teraz powiedzmy Iphone 11 za 5k i kisić go do 2025 czy dłużej :p

A to, że jakiś oppo czy inny xiaomi nie dostanie aktualizacji do najnowszego softu 5 czy 10 lat po premierze to wysrane po całości ¯\_(ツ)_/¯

Zresztą, flagowe androidy też mają wsparcie
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: Osobiscie zmieniam telefon
max po 2 latach wiec mi to bez roznicy jak dlugo bedzie wspierany po tym czasie.

Generalnie nie znam nawet ludzi za bardzo co siedza z jednym telefonem dluzej niz jakies 3 lata czy to z androidem czy iphonem ( ͠° °)
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu mam dobrze działającego androida z końca 2013! roku - Galaxy Note 3 LTE. Nadal wygrywa z nowymi średniakami. Oficjalnego wsparcia dawno nie ma, ale na xda cały czas jest nieoficjalne wsparcie, także można przebierać w softach. Do tego nie zamula (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ostatniwrankingu: kupiłem iphone 8, przesiadka z galaxy s8. Ekran w tym iphone to tragedia, po 10 minutach bolały mnie oczy, mimo że przy każdym innym telefonie nie miałem czegoś takiego. System fajny, szybki Ale niektóre podzespoły, A szczególnie ekrany tragedia za ta cene
  • Odpowiedz
@TomdeX: wiesz, ale tu chodzi o zwykłego szarego użytkownika, który nie będzie się bawił we wgrywanie romów itd. Do mnie osobiście nie przemawia grzebanie w telefonie, żeby działał, bo tu chodzi o to, żeby #!$%@?ł już po wyjęciu z pudełka i koniec.
  • Odpowiedz