Wpis z mikrobloga

@goodghost: Kultury chamie trochę. Bo od startu reprezentujesz poziom mułu bagiennego jak owe madki. Według przepisów kw do wieku 7 lat musi być sprawowana nad nim opieka. Kolejna sprawa, tutaj nikt nie pisze o 10 godzinach, dwa któryś z Mirków mówił że 8 latek nie jest równy drugiemu 8 latkowi. Więc jak powiedziałem na początku z takim tonem nie do mnie bo się #!$%@? personalnie nie znamy byś mnie chamem określał.
@kaarp: Czemu to? Jak bardzo można się skaleczyć igla, nożyczkami albo pół tepym nozem? Nic nie zagrażało mojemu zyciu. Raz się skaleczyłam i już uważałam bardziej by znowu tego nie zrobić. Nie czuję się skrzywdzona przez rodziców. Byłam samodzielna i dziękuję im za to bo nie woziłam np prana do domu w liceum jak wielu znajomych.
@Rikke: tak, odnosiłem się tylko do przygotowywania posiłków. Do wieku 10-11 lat powinno się to odbywać pod nadzorem rodzica i młodszych dzieci bym samych sobie nie zostawiał na pół dnia.

@ksndr: myślę, że taki odkurzacz jak na zdjęciu by obsłużył np. do miejscowego odkurzenia rozsypanego piasku czy okruchów w formie zabawy. Raczej nie chodziło o to by kilkulatek sprzątał meteorem 200 m2 w domu :-).
źródło: comment_1587914815DR47XDu9pAAIf0oN7AVEGP.jpg
@Shatter: W USA prawnie chyba dziecko poniżej 12 lat nie może zostać w domu same xD Ale tak właśnie teraz jest że prawie każde niepowodzenie w rodzicielstwie jest analizowane przez psychologa dziecięcego, ten rodzicom #!$%@? głupot o traumie czy innym gównie i rodzic zaczyna trzymać dziecko pod kloszem :)
@kaarp: Tak bardzo, że świadomemu osobnikowi zostanie pęcherz przez 3 dni. Może dla Ciebie to zbyt niebezpieczne, zgadzam się że nie każde dziecko może zostać samo ale to zależy tylko i wyłącznie od podejścia rodzica. Moja 10latna kuzynka nie potrafiła sobie chleba posmarować miękkim masłem... Ale czyja to wina? Dziecka czy rodzica że nie pozwala się usamodzielnić?
@KrwawyPacyfista

@buraczanymariaczi: Jak ja pamiętam to kilka razy zostawałem sam na parę godzin w domu będąc w podobnym wieku. I tak na dobra sprawę nic się nie stało wielkiego. Te madki cierpią chyba na nadopiekuńczość nic więcej. Najwyżej zrobią sobie następnego dzieciaka XD


Jak sobie taki 9 czy 10 latek zrobi krzywdę będąc samemu w domu, to będziesz pierwszy się pytał: GDZIE BYLI RODZICE???!!!
@antkowa: i co z tego? Każde dziecko jest inne. Mnie zostawiano samą jako 5-latkę i dawałam radę, a mój brat nawet pod obecność rodziców robił takie rzeczy mając np. 10 lat, że non stop trzeba było jechać z nim na pogotowie. To nie chodzi o to, że sobie te dzieci nie poradzą, tylko mogą sobie zrobić krzywdę, albo ktoś im może zrobić krzywdę.
@kaarp: Chcesz mi powiedzieć że to okay jak 10latka nie umie posmarować masłem kromki chleba i położyć na to pokrojonej już szynki? Że na to ma czas do 18? Co jeszcze może zacznijmy 10latkom dupy podcierać :D
@MallaCzarna: Chce powiedzieć, że różne dzieci się rożnie rozwijają i różni rodzice różnie je wychowują. Nie ma jednego prostego poradnika jak wychować dzieci. Rodzicielstwo to trudna sprawa, a ośmioletnie dziecko jest nieodpowiedzialne i zostawienie go na 8 godzin zamkniętego w domu może być niebezpieczne.
Ciekawe czy ktokolwiek z wymądrzających się powyżej ma dzieci i zostawiał je w domu w wieku 8-9 lat, zgodzę się, że taki dzieciak jest na tyle duży żeby zostać w domu, ale nie na 8 godzin samemu. Trzeba mieć trochę wyobraźni, taki dzieciak z nudów może wpaść na niesamowicie niebezpieczne pomysły. I to nie jest kwestia wychowania, bo można mu mówić o wielu rzeczach ale w tym wieku wszystko jest możliwe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jak miałem 9 lat to już swoje klucze od chaty miałem xD

@Klepajro: ja też i nie widzę związku między nie zgubieniem #!$%@? kluczy i otwarciem drzwi, a siedzeniem 9h w domu. Mnie by na pewno coś #!$%@?ło w tym wieku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@buraczanymariaczi: ja od mniej więcej 10-11 roku życia zostawałem sam na parę godzin nieraz. Jak miałem 7-8 to na krótko jak do sklepu matka szła. Jak sobie wychowasz taki gówniak będzie. Nie dasz mu się oparzyć gorącym żelaskiem czy garnkiem to będzie miał głupie pomysły i sfajczy ci dywan albo i dom. Ludzie za bardzo pod kloszem te gówniaki trzymają, przez co potem są problemy.

Uważam że np
9-10 letnie dziecko
@szpinag:

Ale jednak tak jak wyżej - jeśli coś się stanie, to rodzice mają #!$%@?, bo dziecko do 13 r.ż. musi być pod opieką rodzica.

@Nynek:

Bo zgodnie z prawem dziecko do 13 roku życia musi być pod opieką osoby dorosłej

@Banek5000:

Według prawa nie możesz bez opieki zostawić dziecka do 13 roku


Możecie łaskawie wytłumaczyć mi, co to za prawo? Zacytować jakikolwiek przepis, w którym mowa jest o
@RandomowyMirek: > I nie, nikt nie będzie robił afery prawnej, jak szkolnemu dziecku coś się stanie w domu pod kilkugodzinną nieobecność rodzica

@RandomowyMirek: a no to spoko już nie ma problemu. Przynajmniej jak mi się coś stanie to wtedy można wziąć opiekę. Przy okazji ile takie dziecko ma samo w domu siedzieć? Bo będzie już ponad miesiąc. Do tego samo pewnie ma się uczyć i samemu sobie obiad podgrzać, herbatę
Przy okazji ile takie dziecko ma samo w domu siedzieć? Bo będzie już ponad miesiąc. Do tego samo pewnie ma się uczyć i samemu sobie obiad podgrzać, herbatę zrobić. Super sprawa.


@Banek5000:
Tutaj pełna zgoda. W obecnej sytuacji, zostawanie samemu dzień w dzień codziennie, przez kilka miesięcy, w dodatku bez możliwości wychodzenia, nie wydaje mi się ani rozsądne, ani zdrowe.

Odnoszę się tylko do tej magicznej granicy 13 lat, przed którą