Wpis z mikrobloga

@antkowa ja mając lat 13 zachorowałem na anginę, czego rodzice nie wiedzieli bo obudziłem się z gorączką w momencie jak mama wychodziła do pracy, a ojciec był w niej już od kilku godzin. Gorączką 39,5°C, leków brak, dreszcze, ból pleców i w dodatku wymioty, bo za gówniaka miałem taki dodatkowy objaw anginy. No słowem, czułem się jak zombie. Byłem w domu z 5-letnim bratem, więc młody na moją prośbę
  • Odpowiedz
@Fighter_forGlory: W tamtych czasach to większość była ponadprzeciętnym dzieckiem biorąc pod uwagę twoje kryteria. Ba! większość żyje do dziś bez większych uszczerbków na zdrowiu.
@Harmonia: Ta, spalony od razu. Dzieci się wychowuje, uczy jak działa świat i pokazuje jakie są konsekwencje różnych zachowań. Dzieciństwo to okres upośledzenia, z którego należy jak najszybciej wyjść i ogromna odpowiedzialność w tej materii spoczywa na rodzicach. Ci z nich, którzy pokpili sprawę
  • Odpowiedz
  • 21
z jednej strony 8-latek powinien być na tyle dojrzały żeby zostać sam w domu podczas gdy rodzic jest w pracy, a w razie potrzeby zrobić sobie kanapkę lub odgrzać obiad, ale mają rację - jeśli coś by się stało to rodzice mają #!$%@?.

@KruciHegot głos rozsądku w tej przepychance. Plus.
  • Odpowiedz
@pedros92 mają debilne pomysły jak ich uświadomić nie potrafisz co grozi czym. Brak takiego zainteresowania i czasu dla dzieci ma właśnie takie skutki - jeden to taki, że nie uświadamiasz dzieci o domowym niebezpieczeństwie, a drugi, że znudzone dzieci szukają "ekstremalnej" rozrywki w postaci zabawy czymś, czego nie mogą ruszać przy tobie. Obydwa te skutki są spowodowane nieposwięcaniem dziecku należytej uwagi argumentowane brakiem czasu. Jak ktoś chce to zawsze znajdzie czas
  • Odpowiedz
@buraczanymariaczi: Obrażanie i wyzywanie w internecie to rak. 8 latek nie nadaje się jeszcze do siedzenia samemu w domu 9 godzin. Możesz go zostawić na kilka godzin, np jak sam wroci ze szkoły do domu. Ale 9h to inna sprawa, szczególnie na dłuższą metę.
  • Odpowiedz
Jak ja pamiętam to kilka razy zostawałem sam na parę godzin w domu będąc w podobnym wieku. I tak na dobra sprawę nic się nie stało wielkiego. Te madki cierpią chyba na nadopiekuńczość nic więcej. Najwyżej zrobią sobie następnego dzieciaka XD


@KrwawyPacyfista: No super, a jak to wygląda prawnie? Twoi rodzice poszli by siedzieć i mieli by zabrane prawa rodzicielskie, jakby coś się stało?
  • Odpowiedz
Jak ja pamiętam to kilka razy zostawałem sam na parę godzin w domu będąc w podobnym wieku. I tak na dobra sprawę nic się nie stało wielkiego


@KrwawyPacyfista: A ja pamiętam jak sąsiedzi zostawiali dwójkę chłopaków samych w domu jak szli do pracy, tak chyba w podobnym wieku co podaje OP, i raz skończyło się to tak że młodszy się prawie wykrwawił bo podczas zabawy wleciał w szybę i rozciął
  • Odpowiedz
@buraczanymariaczi moja sąsiadka zostawiała 6cio letnie dziecko same w domu na ok 8 godzin. Rano zanosiła dziecko do mojej ciotki, tam moja ciotka dawała dziecku śniadanie i ono same wracało do domu (dom dalej), tam miało naszykowane kanapki, jogurty, herbatę. Miało telefon i w razie czego mogło zadzwonić do matki. Przez cały dzień albo się bawiło, albo oglądało tv. Miało wpojone kilka zasad, takich jak nie otwieranie drzwi obcym, nawet listonoszowi,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@buraczanymariaczi: racja jest po stronie madek? Kto zapłaci 30 kafli jak dziecko 10 czy 11 letnie pójdzie do kolegi albo na boisko? Powiesz "ha, nie umiały wychować" ale nie raz głupsze rzeczy się robiło a trzeba pamiętać, że to jednak tylko dzieci...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Budo: Tak, możliwe że tak by się stało gdyby coś się stało. Jednak za każdym razem nic się nie działo, ponieważ moja mama w procesie wychowania kładła duży nacisk na samodzielność.
@Rimfire: No życie pisze różne scenariusze
  • Odpowiedz
@buraczanymariaczi: Ja jak miałem 5 lat to już samochodem jeździłem żeby pijanego starego odebrać z pracy. Potem na krajzedze ciąłem drewno na opał.
Jak miałem 8 lat to nie tylko zostawałem sam w domu, ja sam wybudowałem dom mojej rodzinie.
  • Odpowiedz