Wpis z mikrobloga

Wczoraj zadałem wam pytanie w ankiecie:

"Gdybyscie musieli sie przeprowadzic do innego duzego miasta z polskiego TOP 5, ktore byscie wybrali?"

Do wyboru byly miasta:

- Warszawa
- Krakow
- Wroclaw
- Poznan
- Gdansk

Pytanie w ankiecie zostało zadane w najwiekszych 10 miastach Polski i tak sie przedstawiaja wyniki:

- najpopularniejsza odpowiedzią był ❤ GDAŃSK ❤
- mieszkańcy az 7 najwiekszych miast wybrali Gdansk, jako potencjalne miejsce swojej wyprowadzki (poza lodzianami i szczecinianami)
- do przeprowadzki do Gdanska najbardziej zdecydowani byli mieszkancy Wroclawia (i co wazne, gdanszczanie za swoj cel wyjazdu glownie glosowali za Wroclawiem)
- wynika z tego, ze Wroclaw ❤ Gdansk (i vice versa)
- mieszkancy ZADNEGO miasta nie wybrali Krakowa, jako glownego miasta do przeprowadzki
- co gorsza, bydgoszczanie, jako jedyni, nie oddali nawet jednego glosu na Krakow. Tu chyba nie ma milosci... ;-)
- Warszawa i Wroclaw mozna zakwalifikowac ex aequo na drugim miejscu najpopularniejszego kierunku do przeprowadzki
- Dosc charakterystyczne jest oddawanie glosow na miasta bliskie geograficznie (tu wyjatkiem jest ulubiony w PL Gdansk, ktory pewnie przyciaga nowych mieszkancow morzem i swoja niepowtarzalna architektura)
- Lublinianie bardzo niezdecydowani - wyglada, ze chyba wszedzie chcieliby sie wyprowadzic (poza Krakowem)
- Szczecinianie natomiast nie sa zainteresowani dwoma najwiekszymi miastami w Polsce. Wybieraja cos z trojki Gdansk - Wroclaw - Poznan

Pelne ankiety dostepne w zdjeciu. Aby zdjecie powiekszyc, kliknij na nie prawym klawiszem myszki i wybierz "otworz link w nowej karcie/oknie"

Zapraszam do dalszej analizy

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#warszawa #wroclaw #krakow #gdansk #poznan #lodz #szczecin #lublin #katowice #bydgoszcz #oswiadczenie #polska
Pobierz
źródło: comment_1587811973LPM7EQU0azWlWpYLurz7Fr.jpg
  • 28
argument bo morze jest najczęściej powtarzany a mieszkając nad morzem na stałe bywa sie tam kilka razy w roku


@friendly_rateI: ja to nie wiem co ci ludzi opowiadają za głupoty, jak w Trójmieście mieszkańcy co najmniej raz na 1-2 tygodnie chodzą sobie na molo czy gdzieś xD
argument bo morze jest najczęściej powtarzany a mieszkając nad morzem na stałe bywa sie tam kilka razy w roku

@friendly_rateI: ja to nie wiem co ci ludzi opowiadają za głupoty, jak w Trójmieście mieszkańcy co najmniej raz na 1-2 tygodnie chodzą sobie na molo czy gdzieś xD


@seeksoul: Tak samo jak w Warszawie na Stare Miasto ( ͡° ͜ʖ ͡°)