Wpis z mikrobloga

Wczoraj zadałem wam pytanie w ankiecie:

"Gdybyscie musieli sie przeprowadzic do innego duzego miasta z polskiego TOP 5, ktore byscie wybrali?"

Do wyboru byly miasta:

- Warszawa
- Krakow
- Wroclaw
- Poznan
- Gdansk

Pytanie w ankiecie zostało zadane w najwiekszych 10 miastach Polski i tak sie przedstawiaja wyniki:

- najpopularniejsza odpowiedzią był ❤ GDAŃSK ❤
- mieszkańcy az 7 najwiekszych miast wybrali Gdansk, jako potencjalne miejsce swojej wyprowadzki (poza lodzianami i szczecinianami)
- do przeprowadzki do Gdanska najbardziej zdecydowani byli mieszkancy Wroclawia (i co wazne, gdanszczanie za swoj cel wyjazdu glownie glosowali za Wroclawiem)
- wynika z tego, ze Wroclaw ❤ Gdansk (i vice versa)
- mieszkancy ZADNEGO miasta nie wybrali Krakowa, jako glownego miasta do przeprowadzki
- co gorsza, bydgoszczanie, jako jedyni, nie oddali nawet jednego glosu na Krakow. Tu chyba nie ma milosci... ;-)
- Warszawa i Wroclaw mozna zakwalifikowac ex aequo na drugim miejscu najpopularniejszego kierunku do przeprowadzki
- Dosc charakterystyczne jest oddawanie glosow na miasta bliskie geograficznie (tu wyjatkiem jest ulubiony w PL Gdansk, ktory pewnie przyciaga nowych mieszkancow morzem i swoja niepowtarzalna architektura)
- Lublinianie bardzo niezdecydowani - wyglada, ze chyba wszedzie chcieliby sie wyprowadzic (poza Krakowem)
- Szczecinianie natomiast nie sa zainteresowani dwoma najwiekszymi miastami w Polsce. Wybieraja cos z trojki Gdansk - Wroclaw - Poznan

Pelne ankiety dostepne w zdjeciu. Aby zdjecie powiekszyc, kliknij na nie prawym klawiszem myszki i wybierz "otworz link w nowej karcie/oknie"

Zapraszam do dalszej analizy

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#warszawa #wroclaw #krakow #gdansk #poznan #lodz #szczecin #lublin #katowice #bydgoszcz #oswiadczenie #polska
Pobierz J.....s - Wczoraj zadałem wam pytanie w ankiecie:

"Gdybyscie musieli sie przeprowa...
źródło: comment_1587811973LPM7EQU0azWlWpYLurz7Fr.jpg
  • 28
Mala errata - napisalem, ze Wroclaw i Warszawa zajely ex aequo 2 miejsce troche z lenistwa, jednak fakty mowia same za siebie:

- Wroclaw - ulubiony wybor 2 miast (Szczecin i Gdansk - tez was lubimy :-) i drugi wybor w 5 miastach
- Warszawa - ulubiony wybor 1 miasta (Lodz) i drugi wybor rowniez w 5 miastach
przyciaga nowych mieszkancow morzem i swoja niepowtarzalna architektura)


@Jud-Suss: i czystym powietrzem.. Sam Sikorowski z Turnauem śpiewali "u nas wiosną wiersze rodzą się najlepsze. I odmiennym jakby rytmem, u nas ludziom bije serce, choć dla serca nie szczególne tu powietrze". Też jestem za GD.
@friendly_rateI: Rozumiem zainteresowanie Gdanskiem (choc nie wiedzialem, ze jest az tak duze) - ma widac pewna aure miasta, w ktorym "mozna miec caly rok wakacje" (bliskosc morza) Z drugiej strony dziwi mnie brak zainteresowania Krakowem, stolica polskiej turystyki, miastem uwielbianym przez Brytyjczykow (choc znow Gdansk jest lubiany przez Skandynawow)
@friendly_rateI: Dokładnie. To znaczy fajne miasto ale nie rozumiem ską taki "hype". Ja się w ogóle w Gdańsku nie czułem jak w wielkim mieście. To znaczy jest bardzo rozległe, ale nie ma takiej ciągłości zabudowy, miejskości. Może dla tylu osób jest ważne to morze. Z żoną przez 2 lata mieszkaliśmy na Przymorzu, 15min pieszo od morza i bywaliśmy tam raz na kilka tygodni tak naprawdę.

@Dorciqch: W większości statystyk ekonomiczno-społecznych
@Jud-Suss: > brak zainteresowania Krakowem, stolica polskiej turystyki, miastem uwielbianym przez Brytyjczykow (choc znow Gdansk jest lubiany przez Skandynawow)

Przecież ogrnomna liczba turystów, a w tym jak zaznaczyłeś Brytoli, to akurat duzy minus dla ludzi chcących ŻYĆ na stałe w danym mieście.