Wpis z mikrobloga

Zdałem sobie sprawę, że gdyby #bitcoin umocnił się, nie tylko ze względu na wartość ale przez powszechną akceptację to jeśli na horyzoncie pojawi się w przyszłości nowy, lepszy bitcoin (głównie jeśli chodzi o przepustowości i opłaty transakcyjne), zdolny aby wyprzeć prekursora - to taki flippening dokona się znacznie szybciej niż trwał rozwój BTC. Sądzę że mogłoby to nastąpić w przeciągu 1 do 3 lat. Może nie jest to bardzo odkrywcze ale wcześniej, gdy o tym nie myślałem, to nie czułem tego tak wyraźnie. Ludzie muszą się przyzwyczaić do kryptowalut ale kiedy już do tego dojdzie, to w przypadku takiej okazji będą szybko migrować aby chronić kapitał.
Co innego gdyby ew. flipenning miał by być podyktowany zagrożeniem dla protokołu / decentralizacji, wtedy naturalnie ludzie uciekali by jeszcze szybciej, ale takie zdarzenie mogłoby w ogóle zagrozić całej idei kryptowalut.
  • 26
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: bitkojn nie może przejąć kodu od tak. Każda zmiana w konsensie musi zostać zaakceptowana przez społeczność.
Jeżeli coś wyprzedzi btc i większość użytkowników zacznie korzystać z innej kryptowaluty, to nie jestem pewien czy zwykle skopiowanie mechanizmów sprowadziłoby użytkowników spowrotem.
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: Lol, przecież większość fanatyków broni się nogami przed jakimikolwiek zmianami w protokole. Po drugie, tempo w jakim rozwija się bitcoin jest powolne i takie zmiany mogłyby zająć bardzo dużo czasu. To nie jest hop siup

@sheeple: Ja w to wątpię, wydaje mi się że bitcoin na zawsze pozostanie #1. Bitcoin ma ugruntowaną pozycję, jest popularny i ma bardzo dużo zwolenników. Póki kryptowaluty są czystą spekulacją takie nowinki
  • Odpowiedz
Uważam, że układ, w którym razem z btc współistnieją inne krypto jest, optymalny. ETH ma swoja nisze, przychodzi mi na myśl BAT, był steem- fervi mówi, ze sie zbadziewl, inne niech probuja, ale w wypadku kiedy btc został, by wyparty cala równowaga i zaufanie bierze w dupe, Miedzy 1 a 2 jest wielka różnica, bo 2 to juz liczba mnoga- jeżeli jakiekolwiek krypto posłało by bitcoina do lamusa, to nikt juz nie
  • Odpowiedz
@mimp: Mirek od ETH dinozaur (tak Go określam, bo jego nick, jest dla mnie nie do zapamiętania) ostatnio dal info, ze włoska państwowa agencja prasowa certyfikuje swoje artykuły przez blockchain ETH, w ramach walki z fake news- toż to bomba, świetna informacja, ale czy to znaczy, ze ETH walczy z BTC? Moim zdaniem nie- ETH ma swoje środowisko, którego trzonem są smart kontrakty i powiększa użyteczność kryptowalut, ETH ma swoja
  • Odpowiedz
@mimp: czy btc jest czysta spekulacja? Nie, nie zgodzę się z tym. Bitcoin od 10 lat jest dobra/ świetna lokata kapitału, wyjąwszy 4 miesięczny okres z przełomu 2017/18 kto kupił btc na dłuższy okres, ten zarobił. Po 10 latach, mozna juz chyba przestać określać to jako spekułę. Czy 10 lat to mało, żeby zacząć traktować jako stabilny wzrost?
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: oczywiście, że lepszy kod zostanie przejęty przez społeczność bitcoina. Będzie to w formie łańcuchów pobocznych. To ma już miejsce na przykładzie Liquid. Shitcoiny to tylko testnet dla bitcoina z tą różnicą, że na żywej kasie. @sheeple:
  • Odpowiedz
@Obruni: Nie jestem pewien czy między kryptowalutami jest tak ogromna przewaga. Ostatnimi czasy sieć Ethereum notowała więcej transakcji od sieci BTC. Chyba, że miarą jest dla Ciebie Market cap, który w gruncie rzeczy niewiele znaczy, a jedynie działa na wyobraźnię.
Myślę, że stopniowo BTC będzie tracił udział w rynku i po pewnym czasie jego pozycja lidera nie będzie już tak oczywista.
  • Odpowiedz
@bankster: Liquid nie ma nic wspólnego z BTC ( _)
To oddzielna usługa.

Chyba tak bardzo brakuje ci nowych rzeczy na BTC, że zacząłeś sam powiązywać z nim inne projekty.
Liquid działa bez udziału sieci BTC i ma własny konsensus.
  • Odpowiedz
sprawę, że gdyby #bitcoin umocnił się, nie tylko ze względu na wartość ale przez powszechną akceptację to jeśli na horyzoncie pojawi się w przyszłości nowy, lepszy bitcoin (głównie jeśli chodzi o przepustowości i opłaty transakcyj


@sheeple: Nie powstanie nic o wiele lepszego bo pewnych ograniczeń nie można przeskoczyć, są bardziej związane z fizyką i matematyką niż z oprogramowaniem. Możliwe są "drobne", poboczne zmiany nie odnoszące się do najważniejszych
  • Odpowiedz