Wpis z mikrobloga

Zdałem sobie sprawę, że gdyby #bitcoin umocnił się, nie tylko ze względu na wartość ale przez powszechną akceptację to jeśli na horyzoncie pojawi się w przyszłości nowy, lepszy bitcoin (głównie jeśli chodzi o przepustowości i opłaty transakcyjne), zdolny aby wyprzeć prekursora - to taki flippening dokona się znacznie szybciej niż trwał rozwój BTC. Sądzę że mogłoby to nastąpić w przeciągu 1 do 3 lat. Może nie jest to bardzo odkrywcze ale wcześniej, gdy o tym nie myślałem, to nie czułem tego tak wyraźnie. Ludzie muszą się przyzwyczaić do kryptowalut ale kiedy już do tego dojdzie, to w przypadku takiej okazji będą szybko migrować aby chronić kapitał.
Co innego gdyby ew. flipenning miał by być podyktowany zagrożeniem dla protokołu / decentralizacji, wtedy naturalnie ludzie uciekali by jeszcze szybciej, ale takie zdarzenie mogłoby w ogóle zagrozić całej idei kryptowalut.
  • 26
  • Odpowiedz
@kamil-wasniewski: Który można wypłacać. Jeśli hipotezy Etherowców się sprawdzają - Bitcoin może być paliwem do projektów na Liquid. Więc trzeba będzie kupować go ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kamil-wasniewski: Odpowiedź brzmi - uj wie xD

Bo tak, powstają. Ale też pytanie czy powinny powstawać, bo ... w sumie to tylko do tradingu powinno być. Natomiast idea jest ciekawa po części. Bo jeśli używasz do tradingu to nie masz wartości transakcji. Wszelkie Whale Alert nie działają :D

Powstaje jednak gra (xD), która jednak wygląda całkiem dobrze. Pytanie kiedy powstanie. Myślę, że to taka Bitcoinowa konkurencja dla Eve Online, ale
  • Odpowiedz