Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
Motomirki, w temacie samochodów jestem noga i moja wiedza wygląda jak na załączonym obrazku, stąd pytanie do Was.
W ciągu najbliższych kliku miesięcy chcąc nie chcąc muszę zmienić auto, bo po pojawieniu się dziecka w posiadanym przez nas VW Polo jest zdecydowanie za ciasno.
Moje wymagania:
- kwestią otwartą zostawiam czy ma być to kombi, van czy suv
- budżet do ~30k
- odpowiedni dla rodziny 2+2 (docelowo), więc 2 foteliki z tyłu muszą się zmieścić.
- dość pojemny bagażnik
- raczej do jazdy blisko domu, ale fajnie żeby dało się spakować na wakacje

Na jakie modele zwracać uwagę? Jakie roczniki? Czego unikać?
#samochody #samochod #motoryzacja #dzieci
C.....t - Motomirki, w temacie samochodów jestem noga i moja wiedza wygląda jak na za...

źródło: comment_15875619998dWeE6fsgsqbvJwQcnrt2p.jpg

Pobierz
  • 24
@CytrynowySorbet: Mondeo MK4, z tym budżetem dowolna benzyna (polecam 2.0 przedlift i 2.5T), diesle niespecjalnie (bo blisko się też kręcisz). Części dużo i tanio, łatwy w budowie, mechanicy znają, ogromny w środku, bardzo dobrze się prowadzi. Za 30k wyhaczysz #!$%@?ą w kosmos przedliftówkę albo polifta z ciut gorszym wyposażeniem. Polecam grupę mondeo mk4 polska na fb, dużo tam informacji znajdziesz o tym wózku
@CytrynowySorbet Smax wersja 5 osobowa z silnikiem 2.5t (rzędowa piątka od Volvo, nie jest to v6 ale i tak brzmi milion razy lepiej niż cztery gary). Z tyłu 3 pełne miejsca (przesuwane) a nie kanapa, isofix w dwóch skrajnych miejscach z tyłu, dwustrefowa klima, potężny bagażnik, nieźle wyciszony, milion schowków (nawet w podłodze za przednimi fotelami) i jak na tak duże auto dobrze się zbiera, więc frajda z jazdy też jest. Wyciszenie
@CytrynowySorbet: Osobiście stawiałbym w takiej kolejności VAN, KOMBI, SUV. Czemu ? Suv może i wysoki, z zewnątrz wielki, w środku jest mimo wszystko mało miejsca, więc odrzuciłbym z miejsca.
Kombi jest uniwersalne i do kręcenia wokół komina ale i na trasie. W twoim budżecie możesz kupić Passata B7, w dobrej wersji, oczywiście benzyna. W twojej sytuacji spełnia wszystkie wymogi i jest bardzo uniwersalny i co warto podkreślić łatwy w odsprzedaży. Eksploatacja
@CytrynowySorbet A z drugiej strony unikaj jak ognia XC 90 w automacie. Będzie cię kusić, że duży, że automat, ale one mają słabe skrzynie biegów, a remonty kosztują. Jak ktoś sprzedaje to w 9 ofertach na 10 automat na 99% #!$%@?. Jeśli trafisz w manualu, to jeśli ogólny stan techniczny ok to też bierz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bombel757: passerati to w sumie jest jakaś myśl. Pełno tego na drogach, to i części pewnie w każdym rowie przydrożnym idzie znaleźć

@JakovKarnic: suva to raczej na doczepkę biorę pod uwagę, ale głównie patrzę na vany i kombi. 2 lata temu pozbyłem się VW Tourana, a pojemnościowo to super samochód był, ale zniechęcił mnie bo dość awaryjny model miałem, i sprzedałem bo 2 samochody nam niepotrzebne, a Polo nowsze i