Wpis z mikrobloga

@szzzzzz: 5g generuje promieniowanie elektromagnetyczne i zadne jego formy nie sa dobre dla zdrowia, np. trzymanie telefonu przy glowie w trakcie snu dlugotrwalowo moze powodowac problemy z szybkim mysleniem, a przy kroczu (kieszen w spodniach) wplywac na plodnosc u mezczyzn
sa to wolnopostepujace i na co dzien malo zauwazalne roznice, z reguly po latach mozna odnotowac regres, ale wraz z wiekiem i trybem zycia dochodza inne czynniki, ktore moga miec wplyw
@incognitonion: 5G to nie jest jakaś nowa technologia. To jest standard parametrów działania sieci mobilnej, określający konkretną przepustowość tej sieci. Twoja sieć mobilna może już teraz spełniać czasem te parametry, w określonych warunkach albo określonych miejscach. 5G oznacza że sieć zawsze, dla każdego z takim połączeniem spełnia te parametry. Więc jeżeli boisz się raka to polecam jak najszybciej pozbyć się telefonu komórkowego.

Produkujecie jakieś debilizmy nie mając nawet elementarnego pojęcia o
@Mirkosoft: jesli ostatni akapit jest kierowany do mnie to tez produkujesz debilizmy, bo ogolnie kazdy rozwoj technologii zwieksza prawdopodobienstwo zapadania na niektore choroby
a ja nie mowie ze 5g jest bronia masowego razenia (nie jest) tylko odpowiadam na pytanie: czemu niektorzy sie boja? bo moze zwiekszyc ich prawdopodobienstwo zachorowania
rozwoj tez jest pozytywnie wykorzywany np w laserach swiatlowodowych w medycynie, wiec nie jest to sytuacja czarno-biala tylko zlozona, ktora trzeba rozpatrywac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirkosoft: "Śmiem wątpić" bym powiedział.
"5G to nie jakaś nowa technologia. To jest standard parametrów działania sieci mobilnej..." Nie.
Nie. I nie. 5G nie jest żadnym obecnym standardem, "Twoja sieć może już teraz spełniać czasem te parametry...." Też nie, twoja obecna sieć nie jest w stanie działać na tej częstotliwości.
Kolego mój miły, popełniasz znaczące błędy.
Pierwsze zdanie masz poprawne, a reszta do akapitu to zupełnie jest sprzeczna z rzeczywistością.
chodzi wiec o nieprzetestowanie tej technologii na duza skale


@incognitonion: Komunikacja za pomocą częstotliwości mikrofalowych jest z nami od kilkudziesięciu lat, gdyby cokolwiek wpływała na ludzi, widzielibyśmy wszyscy na własne oczy efekty tego. Jaki dokładnie element chcesz przetestować?
Wrzuć parówkę do mikrofalówki na minutę


@DanteTooMayCry: Porównanie z cyklu "polej sobie wrzątkiem rękę i zobacz co się stanie, dlatego woda cieplejsza niż ciało jest rakotwórcza"*

**a tak naprawdę jest rakotwórcza dopiero powyżej 65*C
@Merlinek:

Porównanie z cyklu "polej sobie wrzątkiem rękę i zobacz co się stanie


Przykład odpowiedzi jak ktoś nie zrozumiał o czym się do niego pisze.

Będę miły. Wyjaśnię jak krowie na rowie.

Nie ma znaczenia to, że znamy "Komunikacje za pomocą częstotliwości mikrofalowych od kilkudziesięciu lat", bo używamy innych częstotliwości. Porównywanie różnych zakresów to jest Twoje właśnie porównanie z dupy.

I daje Ci przykład jak działają takie same długości fal na
DanteTooMayCry - @Merlinek: 

 Porównanie z cyklu "polej sobie wrzątkiem rękę i zoba...

źródło: comment_1587157447hSzha8hElYw7ThhI8pMcuO.jpg

Pobierz
I daje Ci przykład jak działają takie same długości fal na różne obiekty. Jednym przedmiotom/podmiotom "szkodzą", innym nie, bo są za małe, aby fala w nie "uderzyła".

@DanteTooMayCry: Wsadź tą parówkę do mikrofalówki* na minutę i ustaw na minimalną moc, czy dalej parzy? A jeśli nie, lub mniej, to jak zmieniła się takim razie długość fali?

bo używamy innych częstotliwości

Z których dokładnie częstotliwości, nie wykorzystywanych obecnie przez żadną inną technologię,
@szzzzzz Skoro nowe to pewnie złe, a skoro są tam fale i mikrofale, to istnieją fale które szkodzą więc te pewnie też, a mikrofale są w mikrofalówce i pewnie nas ugotują. Uproszczenie, ale ten schemat przewija się najczęściej, potem robią risercz i odkrywają kolejne niusy.
Jednak w sporej części ci ludzie przeszli na stronę "myślących ludzi" wierzących też w homeopatię, czakry czy reptilian i to kolejna teoria którą sobie przyjęli.
@szzzzzz: to jest wojna miedzy Usa i Chinami. USA nie chca, zeby Chiny zdobyly przewagę technologiczną dlatego podpisują ze swoimi sojusznikami umowy na dostarczanie tej technologii przez siebie, a nie Huawei
@Merlinek:

Wsadź tą parówkę do mikrofalówki* na minutę i ustaw na minimalną moc, czy dalej parzy? A jeśli nie, lub mniej, to jak zmieniła się takim razie długość fali?


Ale po huk zmieniasz wątek? Tak trudno odpowiedzieć w wątku? Odpowiedziałem Ci na Twoją konkretną głupotę => "znamy od lat". A ja mówię - nie ma znaczenia znanie od lat, bo to nie to znamy od lat. Tyle i koniec. Na nic
Ale po huk zmieniasz wątek?

@DanteTooMayCry: Jaka zmiana wątku? próbowałem zobrazować jaką głupotę palnąłeś, ale Ty brniesz jeszcze głębiej..

Czyli nic co by było powszechne wokół ludzi

Wszystkie częstotliwości które będą wykorzystywane w 5G są już zatwierdzone i publicznie dostępne, różne w zależności od regionu. Wskaż mi proszę która z europejskich częstotliwości 5G nie jest obecnie wykorzystywana komercyjnie, a która z nich jest wykorzystywana jako przez radary wojskowe, satelity czy broń
@Merlinek:

Jaka zmiana wątku? próbowałem zobrazować jaką głupotę palnąłeś, ale Ty brniesz jeszcze głębiej..


xD, nie palnąłem głupoty, bo nie rozprawiam tutaj o tym czy szkodliwe czy nie. Nie rozpatruje tego w tym wątku, więc nie ma znaczenia moc => enty raz => rozprawiam tutaj o Twoim głupim wpisie dotyczącym tego, że "Komunikacja za pomocą częstotliwości mikrofalowych jest z nami od kilkudziesięciu lat". A Ty z zakresu fal, przechodzisz na moc.
W ramach 5g część tak. Poza 5g nie.

Rozwiń swoją myśl...

Ja mam Ci udowadniać coś na "nie"

radary wojskowe, satelity czy broń mikrofalową

Pleciesz bzdury, które są bajecznie proste do zweryfikowania na podstawie ogólnodostępnych danych:

1. Lista częstotliwości 5g:
https://5gobservatory.eu/5g-spectrum/national-5g-spectrum-assignment/
2. Lista pozwoleń radiowych
https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radiowe/wykaz-pozwolen-radiowych-tresci/sieci-radiokomunikacji-stalej-ladowej-typu-punkt-wiele-punktow,10.html
https://archiwum.uke.gov.pl/_rejestry/dostepnosc/dostepnosc26.htm
3. broń mikrofalowa (ADS) to 94 ghz, radary i satelity to pełne spektrum częstotliwości, choć nie wiem co ma to powyższego...
@DanteTooMayCry:

nonstop na
@Merlinek:

Rozwiń swoją myśl...


Serio? Prostego zdania nie rozumiesz? Albo ewentualnie nie potrafisz wyjść dalej niż poza aktualnie czytane zdanie... zapominasz co było wcześniej i nie potrafisz połaczyć.

Piszesz:

Wszystkie częstotliwości które będą wykorzystywane w 5G są już zatwierdzone i publicznie dostępne, różne w zależności od regionu.


No to rozwijam: Zatwierdzone i publicznie dostępne są tylko dla technologii 5g, która nie jest jeszcze nawet masowo wykorzystywana. Poza 5g te częstotliwości nie
dotąd nie wpływały masowo na ludzi. Nawet niemasowo nie za bardzo

Jak widzisz gdzieś na dachu w mieście radiolinie to na 90% ona działa w paśmie milimetrowym, a zobacz jak ich dużo jest na dachach. Zaraz powiesz, że radiolinie to p2p, dlatego podesłałem zestawienie p2mp. A skąd wiem? Bo sam takie montowałem, dokładniej licencjonowane na 36GHz i nielicencjonowane na 24GHz/60GHz.

Lista OBECNIE używanych częstotliwości

Nawet nie obecnie, bo PL jeszcze nie było