Wpis z mikrobloga

@kakaraper: polecić to nie wiem czy się da, masz do wyboru gazowy albo sztywny w cenie do 200zł są chyba z 2 firmy reszta to bezimienni
Ja wybrałem sztywny bo i tak nie mam zamiaru latać z tym monitorem góra dół a jedynie lewo prawo, więc byle jaki będzie spełniał twoje wymagania :)
mam ten, są też wersje 2 ramienne
https://www.x-kom.pl/p/315117-uchwyt-do-monitora-art-l-01.html

Na moim 34" 8kg musiałem bardzoooo mocno dokręcić śrubę
  • Odpowiedz
  • 0
A właśnie.. żeby się nie okazało że problemem będzie biurko, bo mam blat 150x75 z Ikei za stówe i to jakosciowo nie jest super. Ciekawe czy może się ułamać
  • Odpowiedz
@kakaraper: dwuramienne te tanie tak mi się wydaje, że zawsze mają w tej samej wysokości
zostaje ci podwójny gazowy albo dwa oddzielne tylko np ten mój ART nie ma płynnej regulacji góra dół a śrubkę wkładasz co kilka cm

z biurkiem to sobie poradzisz bierzesz deskę 3-5 cm i łapiesz przez nią do biurka

BTW: używaj funkcji odpowiedz, bo nie dostaniemy powiadomień, że do nas piszesz :P
  • Odpowiedz
@kakaraper: Właśnie dlatego powiedziałem o docięciu płyt. Ja górną płytę dociąłem z lakierowanych na wysoki połysk drzwi z mdf od szafki kuchennej, które znalazłem w kontenerze na gruz, itp.

Dolną z płyty wiórowej od starej szafki. Na tym wiszą trzy monitory 24 cale.

Na zdjęciu możesz zobaczyć jakich minimalnych rozmiarów powinny to być płyty. Najlepiej, żeby górna kończyła się na wysokości ekranów monitorów. Kłania się fizyka.

Jeśli sam nie dasz
StaryWedrowiec - @kakaraper: Właśnie dlatego powiedziałem o docięciu płyt. Ja górną p...

źródło: comment_1587136603hEMf2RMv7JpZe1fLoZYlWs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@StaryWedrowiec nie miałem jak odpisać, bo trochę byłem zajęty.

Zastanawiam się teraz, czy zamontowanie dwóch pojedynczych nie będzie wygodniejsze. Bez żadnych płyt, najwyżej dołoze w okolicy zaczepu jakieś wzmocnienie, ale nie tak ogromne jak to z powyższego zdjęcia.

Nie ukrywam ze wolałbym mieć płaską powierzchnię biurka do dyspozycji, dlatego też szukam tego ramienia które zastąpi mi aktualne dwa stojaki na których są te monitory.
  • Odpowiedz
@kakaraper: Moim zdaniem nawet do pojedynczych powinno się zastosować wzmocnienia. Taki podwójny z jednym wzmocnieniem będzie wyglądał lepiej.

Mi płyta na blacie nie przeszkadza, trzymam na niej pendrajwy, małą latarkę, głośnik bluetooth i inne gadżety, które i tak trzymałem w zasięgu ręki. Za to śpię spokojnie, nie myśląc o tym, że kiedyś usłyszę huk rąbnięcia monitorów o blat biurka.
  • Odpowiedz